UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ситуація на фронті стала наслідком демагогії, яка відбувається в питанні мобілізації — військовий

Солонько наголосив, що в цьому важливу роль грає не лише перевага росіян. 

Проблеми, з якими Україна зіштовхнулася сьогодні на фронті, пов'язані в тому числі зі ставленням суспільства до бойових дій, вважає військовий та фахівець із комунікацій Олександр Солонько. Під час інтерв'ю Радіо NV він пояснив, що важкою є ситуація і через військовий компонент, викликаний перевагою росіян, і через соціальний. 

"Вони (російські військові — ред.), маючи, напевно, спеціально навчених людей, які з калькулятором сіли, порахували, скільки їм потрібно сил, аби все ж зрушити з місця цю позиційну статичну оборону, почали досягати результату", — припустив Солонько, додаючи, що ворог нищить позиції Сил оборони за допомогою керованих авіабомб, артилерії та дронів. 

Для того, аби мінімізувати фактор КАБів, ЗСУ потрібно або мати перевагу у повітрі, або далекобійні можливості, які дозволять атакувати авіацію, склади та  виробництва цього озброєння. Та зараз склалася ситуація, в якій ЗСУ безсилі, "під цим тиском поступово доводиться відкочуватись". 

"Ми зараз маємо наслідки тієї демагогії, яка теж уже рік відбувалася навколо питання мобілізації. … Військове керівництво вже давним-давно вийшло і сказало, що нам не вистачає стільки-то людей, — наголосив військовий. — ... Навколо цього почалась якась політична істерика, абсолютно незрозуміла для мене. Це потім використовувалось у комунікації щодо зміни військового керівництва, як один із приводів, хоча теж для мене незрозуміло". 

Читайте також: Через спад темпів мобілізації Україна не встигне виконати план до кінця року — депутат

Нагадаємо, кілька днів тому депутат від фракції "Голос" та секретар оборонного комітету ВР Роман Костенко заявив, що, з огляду на ситуацію на фронті, Україні треба мобілізувати 500 тисяч громадян. Та Бобровська пояснила, що таких цифр немає в планах Києва ні на цей, ні на наступний рік.