UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сирського представили як головнокомандувача на засіданні «Рамштайну»

Засідання стартувало у форматі онлайн.

Дев’ятнадцяте засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн», яке цього разу відбувається онлайн, офіційно відкрив  глава міністерства оборони США Ллойд Остін

Як повідомляє The Guardian, глава Пентагону на відкритті засідання заявив союзникам Києва, що «ми не відступимося» від підтримки України.

«Кремль продовжує робити ставку на те, що ми всі втратимо інтерес до України, а наша підтримка згасне. Але я рішучий, ніж будь-коли, і я знаю, що ви також. Ця контактна група залишається рішучою, непохитною та твердою», - заяви він.

Читайте також: Розвідка Естонії: Росія намагається зупинити підтримку України та зламати волю її союзників

Він додав, що США  й надалі підтримуватимуть принципову боротьбу України з імперською агресією Путіна.

«Кремль усе глибше занурюється в самоізоляцію, але ця коаліція з приблизно 50 країн світу тут, щоб засукати рукави та взятися за роботу, а наші союзники та партнери продовжують нести тягар нашої спільної безпеки», - сказав Остін.

Він зазначив, що офіційні особи, які сьогодні зустрічаються в рамках Контактної групи з питань оборони України, працюватимуть над найближчими потребами, включаючи потребу в більшій кількості артилерійських боєприпасів і ракет ППО.

Міністр оборони України Рустем Умєров у свою чергу зазначив, що засідання буде зосереджене на збільшенні оборонного виробництва, безпілотників і технологій, а також на підготовці як до довгострокових викликів, так і до вирішення нагальних потреб.

«Представлю нашим партнерам генерал-полковника Олександра Сирського – для нього це перша зустріч у форматі Рамштайн в якості Головнокомандувача ЗСУ», - додав Умєров. 

Читайте також: Лавров каже, що Росія готова закінчити війну "дипломатично", але "з урахуванням інтересів Москви"

Цього тижня Сенат США схвалив законопроєкт про $95 млрд допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню після місяців затримок, але законодавство все ще чекає на затвердження в Палаті представників. Пакет включає військову допомогу Україні на 60 мільярдів доларів. Обидві палати Конгресу повинні підтримати документ, перш ніж президент США Джо Байден зможе підписати його як закон.

У Палаті представників, контрольованій республіканцями, законопроєкт про допомогу Києву ризикує зіштовхнутися зі значними перешкодами. Спікер Палати республіканець Майк Джонсон вже натякав, що може не винести документ на голосування.