UA / RU
Підтримати ZN.ua

Швеція та Данія замовили понад 200 БМП CV90: частину з них передадуть Україні

Ця версія БМП оснащена новітньою баштою і забезпечує екіпажу кращу обізнаність про обстановку.

Швеція та Данія закупляють 205 бойових машин піхоти CV90 у версії 35MkIIIC. Частину БМП передадуть Україні, повідомила пресслужба уряду Швеції.

Контракт з компанією BAE Systems Hägglunds було підписано у п'ятницю, 6 листопада.

Сьогодні Шведська адміністрація оборонного майна (FMV) та її данський колега FMI (Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøpsstyrelse) підписали контракт з компанією BAE Systems Hägglunds на скоординовану закупівлю 205 бойових машин CV9035MkIIIC версії 90.

Зазначається, що з цих 205 бойових машин 115 будуть поставлені до Данії, а 50 будуть закуплені для Швеції на заміну раніше переданих Україні. Решта 40 машин будуть поставлені в Україну. Їх закупівля профінансована за рахунок коштів, раніше переданих Данією та Швецією. Загальна сума контракту становить 25 мільярдів шведських крон (2,1 мільярда євро).

Читайте також: Швеція і Фінляндія оновили інструкції для своїх громадян про те, як пережити можливу війну — CNN

“Ці інвестиції дозволять отримати більше шведської бронетехніки, яка зробить Європу, і особливо Україну, безпечнішою. «Шведська оборонна промисловість є унікальним і потужним активом для нашої національної та колективної обороноздатності”, – сказав міністр оборони Пол Йонсон.

За його словами, під час експлуатації в Україні бронетранспортер отримав високу оцінку. Він має високий рівень захисту та вже врятував життя солдатів під час прямих влучень. 

Версія CV9035MkIIIC оснащена новітньою баштою і забезпечує екіпажу кращу обізнаність про обстановку, підвищену мобільність, захист та ефективність проти ворожих цілей.

Бронетранспортери CV90 вирішили придбати загалом 10 країн вирішили придбати систему CV90. Це Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Нідерланди, Норвегія, Словаччина, Швеція, Швейцарія, Швеція та Україна.

Нагадаємо, міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна незабаром виділить "значні кошти" для серійного виготовлення українських далекобійних ракет та безпілотників. Інвестиції стали можливими завдяки "данській моделі". Вона має на меті спрямування фінансів безпосередньо в українську оборонну промисловість.