UA / RU
Підтримати ZN.ua

Що заважає ефективніше розслідувати воєнні злочини РФ: опитування українців

За рік в Україні зареєстрували понад 65 тисяч воєнних злочинів росіян.

Головною причиною неефективного розслідування в Україні воєнних злочинів Росії українці вважають корупцію: як серед правоохоронців, так і в судах, свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 23-26 грудня серед двох тисяч респондентів.

Правоохоронну систему України у розслідуванні воєнних злочинів вважають ефективною 65% опитаних жителів України, 20% - протилежної думки. Головними причинами неефективності називається корупція (59%), недовіра громадян до правоохоронців (29%), непрофесіоналізм правоохоронців (24%) та тривале розслідування справ (21%).

Судову систему України у розслідуванні воєнних злочинів вважають ефективною 60% опитаних, неефективною - менше 20%. Серед головних причин неефективності називають корупцію (65%), недовіру громадян до судів (36%), тривалий розгляд справ (21%) та непрофесіоналізм суддів (15%).

75% опитаних вважають, що суди щодо воєнних злочинів в Україні варто починати якомога швидше, 23% вважають, що це потрібно робити після закінчення війни. 

Читайте також: 60% українців нічого не знають про правову допомогу, яку можуть отримати жертви воєнних злочинів – опитування

Найефективнішим механізмом для суду за воєнні злочини Росії вважають спеціальні суди за участі національних та іноземних судів (65%). 22% вважають, що у цьому випадку будуть ефективними міжнародні інституції, 7% – суди України.

Абсолютна більшість (96%) підтримують ідею залучення міжнародних правових організацій до документування воєнних злочинів Росії під час війни.

Масштаби воєнних злочинів росіян стануть остаточно зрозумілими тільки після повного визволення всіх окупованих територій. Нині ж українські правоохоронці розслідують понад 65 тисяч таких злочинів, і це лише те, що було зафіксоване за час повномасштабної агресії. Детальніше про розслідування воєнних злочинів розповідає аналітик Анатолій Бондарчук у статті «Як Україна розслідує воєнні злочини».