UA / RU
Підтримати ZN.ua

Що робити при ракетній небезпеці – правила виживання

Щоб мінімізувати латентні наслідки під час ракетних ударів і бомбардуваннях варто дотримуватися правил "двох стін" і "двох виходів", порекомендувало Міністерство внутрішніх справ.

Читайте також: Ракети летять на захід України

 Від небезпеки вас має відділяти щонайменше 2 стіни, бо одна ймовірно, зруйнується від удару, а друга візьме на себе уламки стіни, віконного скла тощо. Тому ховатися безпечно у місці, розташованому за другою від фасаду опорною стіною. Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій. Навіть якщо вам здається, що будинок нестійкий, підвалу нема, а в сховищі немає місця, лишайтеся біля опірних стін — вони витримають.

Також не варто забувати і про правило "двох виходів" у бомбосховищі.

Читайте також: Ракети зайшли у повітряний простір Київської області

У МВС зазначили, що дуже важливо, щоб укриття мало щонайменше два виходи. Слід розуміти, що підвал чи гараж із одним виходом є пасткою. Єдиний вихід може завалити уламками будинку або під час пожежі він може бути заблокованим. 

Читайте також: Ворог атакує південь України ракетами типу "Калібр"

Крім вищеназваного міністерством, існують ще деякі рекомендації. 

Під час загрози ракетного обстрілу необхідно піти до укриття. Зокрема, найкраще ховатися у:

Якщо поруч немає укриття, то можна сховатися вдома. Для цього слід дотримуватися правила двох стін – між вами та вулицею з усіх боків має бути щонайменше дві стіни. Можна сісти в кутку кімнати нижче рівня вікна. Навпроти вас має бути стіна.

Читайте також: Харківщині загрожують ракети та безпілотники

На кухні та у ванній кімнаті ховатися небезпечно – там є багато крихких та гострих предметів

У під'їзді будинку можна сховатися, якщо сісти на сходах між поверхами. Якщо ви в багатоповерхівці, то важливо спуститися щонайменше на два поверхи нижче даху. У триповерховому будинку найбільш безпечним вважається другий поверх.