UA / RU
Підтримати ZN.ua

Що передбачає Спільна декларація G7 щодо підтримки України – що кажуть в Офісі президента

Після Декларації мають бути підписані двосторонні договори між Україною та країнами-гарантами безпеки

12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 оголосили про Спільну декларацію, що має прокласти шлях до довгострокових гарантій безпеки для України. 

«Вона є важливим кроком до укладення системи двосторонніх безпекових угод між Україною та окремими країнами-гарантами щодо гарантій безпеки для нашої держави», – пояснив глава Офісу президента України Андрій Єрмак у Telegram. 

За його словами, Декларація є рамковим загальним документом та передбачає у якості наступних кроків укладення «системи двосторонніх безпекових угод» між Україною та окремими країнами-гарантами.

Читайте також: Запрошення України до НАТО стало б важливим чинником для українського суспільства – Зеленський

У Декларації зазначається, що безпека України є складовою безпеки Євроатлантичного регіону, а також згадується майбутнє членство України в НАТО.

Що передбачають задекларовані гарантії безпеки: 

Заходи з допомоги Україні у захисті себе та упередження нової агресії, зокрема постачання зброї, підтримку в розбудові оборонно-промислового комплексу, навчання, співпрацю в галузі розвідки та кібербезпеки. Крім того, країни-гаранти допомагатимуть підвищенню стабільності української економіки й енергетики та надаватимуть технічну й фінансову допомогу. 

Заходи на випадок нової агресії, які передбачають негайні консультації, щоб забезпечити Україну всім необхідним для оборони в найкоротші терміни. 

Підтримка у притягненні рф до відповідальності за агресію та кроки економічного та юридичного характеру, спрямовані на покарання росії та збільшення її витрат на війну. Серед них: подальше посилення санкційного тиску, заморожування активів, створення механізмів стягнення репарацій та судове переслідування винних у злочинах проти України й українців згідно з нормами міжнародного права. 

Подальша підтримка демократичного розвитку України.

Читайте також: Для вступу в НАТО США очікують від України демократичних реформ та реформ безпеки

«Важливо, щоб до саміту НАТО у Вашингтоні 2024 року ми перемогли у війні у підписали гарантії безпеки для нашої держави. Вони діятимуть до моменту вступу в НАТО», – повідомив Єрмак.

Нагадаємо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Декларація країн G7 є одним з методів підтримки України та гарантування її безпеки. 

Раніше президент Зеленський заявив, що документ «Великої сімки» стане першим юридичним підтвердженням, що в України є «парасолька» гарантій.