Сенатор від Республіканської партії Сполучених Штатів Америки Ліндсі Грем вважає важливим якомога швидше відправити Україні далекобійні ракети ATACMS та касетні боєприпаси для звільнення територій від російських окупантів, пише "Інтерфакс-Україна".
"Що швидше буде надано далекобійні ракети ATACMS і касетні боєприпаси, то більше територій ви зможете повернути і менше життів буде втрачено", – наголосив він під час третього з 24 лютого 2022 року візиту в Україну.
На думку Грема, таке озброєння допоможе підвищити ймовірність успіху наших захисників на полі бою, збереже життя українців та сприятиме більш швидкому виведенню військ РФ з держави.
Сенатор висловив намір закликати колег-сенаторів спонукати адміністрацію американського президента Джо Байдена передати ЗСУ ATACMS.
"Дайте українцям, що їм потрібно, – вони виграють. Якщо вони переможуть, то і ми (США – ред.) також … Я ціную те, що робить адміністрація Байдена, я працюю з ними, але ми маємо робити все необхідне, щоб дозволити Україні перемогти", – зазначив сенатор.
За його словами, "щонайменше дві третини республіканців у Сенаті" вважають підтримку України головним інтересом Штатів. Грем запевнив, що, попри вибори президента США, Конгрес допоможе нашій країні досягти перемоги. Політик припустив, що новий федеральний бюджет буде містити велику підтримку для України.
"Це мій третій візит. Перший раз, коли я приїхав, – захоплювався бажанням українців боротися. Вдруге, коли я приїхав, – я був вражений тим, як швидко вони вчаться. Після третього візиту я їду з переконанням, що вони можуть перемогти", – додав сенатор.
На його думку, війна в Україні завершиться програшем РФ і розширенням НАТО, оскільки російський президент Владімір Путін зробив для активізації Альянсу "більше, ніж будь-який президент США". Крім того, Ліндсі Грем бачить майбутнє нашої держави в Північноатлантичному блоці та Європейському Союзі.
Підтримка допомоги Вашингтона Україні з боку населення США дещо зменшилася, але залишається широкою. Про це свідчить опитування, проведене Школою державної політики Гарріса Чиказького університету та NORC.