UA / RU
Підтримати ZN.ua

СБУ затримала зрадника, який навів «Іскандер» на житлові будинки у центрі Харкова

Унаслідок ворожого удару загинуло двоє людей, зокрема й 10-річний хлопець, а десятки цивільних отримали поранення.

Кіберфахівці затримали агента головного управління ГРУ, який скоригував повітряну атаку рф на Харків 6 жовтня цього року, повідомила у Telegram СБУ.

"Того дня окупанти застосували по обласному центру ракети типу «Іскандер». Унаслідок ворожого удару загинуло двоє мирних жителів, серед яких 10-річний хлопець, а десятки цивільних отримали поранення. Значних руйнувань і пошкоджень зазнали декілька житлових будинків у центрі Харкова", - сказано в інформації.

Слідчі встановили, що для підготовки ракетної атаки російський агент передав загарбникам електронні координати «цілей» з прив’язкою до місцевості. За даними слідства, зрадником виявився чоловік, який працював майстром на місцевому підприємстві, що займається будівництвом автодоріг і мостів. Російська спецслужба завербувала його дистанційно через месенджер Телеграм.

Під виглядом робочих поїздок агент фіксував місця базування та переміщення українських військ на території регіону. Отриману інформацію передавав до російського ГРУ через «зв’язкового» з тимчасово окупованої частини на сході України. Ним виявився один із колишніх ватажків терористичної організації «лнр» на прізвисько «Шаман», якому СБУ раніше повідомила про підозру.

Під час обшуків у затриманого виявлено чотири мобільні телефони та сім sim-карток різних мобільних операторів із доказами листування з агресором, банківські картки, на які надходили «зарплати» від російського ГРУ; понад 10 тис. доларів, одержаних злочинним шляхом.

Читайте також: СБУ встановила імена зрадників, які навели ворожу ракету на село Гроза

Ворожому агенту повідомили про підозру за статтею "державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану". Він перебуває під вартою, зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.

Раніше повідомлялося, що було викрито агента ФСБ, який займався підготовкою серії повітряних атак РФ на об’єкти транспортної та енергетичної інфраструктури у Вінницькій області.