UA / RU
Підтримати ZN.ua

РС-26 «Рубеж». Що відомо про ракету, якою РФ начебто збирається вдарити по Україні

Достеменно не відомо, чи закінчила Росія його розробку та випробування.

Заяви посольств США, Іспанії, Італії та інших про призупинку роботи в Києві 20 листопада пов’язані із можливістю комбінованого російського удару по Києву, для якого Росія начебто може використати  балістичну ракету РС-26 «Рубеж» великої дальності, про розробку якої в РФ говорили кілька років тому.

Про таку ймовірність заявили моніторингові канали та OSINTери, щоправда опираючись на чутки. Натомість український Telegram-канал «Полковник ГШ» що висвітлює тематику здебільшого повітряних сил, зазначив, що зазвичай посольства виступають із такими заявами, коли їх через власні канали зв’язку попереджає про удар  саме Росія.

«Вкиди про Капустін Яр (звідти начебто має бути запуск ракети) та РС-26 почали інформаційні помийки, а за ними потягнулися всі інші. Особисто моя думка полягає в тому, що все що відбувається в нашому інфопросторі, це інформаційний тиск противника. Але я можу помилятися», - зазначив військовий та додав, що у будь-якому разі ігнорувати повітряну тривогу не варто.

Зазначимо, що ракетний полігон Капустін Яр розташований у північно-східній частині Астраханської області Росії, приблизно за 1200 кілометрів від Києва. Полігон був створений ще у часи Радянського Союзу для випробувань ракетного озброєння, перших радянських балістичних і зенітних ракет.

Що ж насправді відомо про начебто новітню зброю росіян РС-26 «Рубеж»

Згідно з офіційними даними, РС-26 «Рубеж» - ракетний комплекс стратегічного призначення оснащений міжконтинентальною балістичною ракетою. Є наступним етапом розвитку проєкту РС-24 «Ярс».

Ймовірно Росія розробила його ще до офіційної денонсації  Договору між СРСР та США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності у 2019 році, оскільки у березні 2018 року російське агентство ТАСС з посиланням на джерело в Міноборони Росії повідомило, що «мобільний ракетний комплекс РС-26 «Рубеж» та БЖРК «Баргузін» виключено з держпрограми озброєнь до 2027 року».

Розробка РС-26, ймовірно, почалась не пізніше 2006 року і мала доволі високий ступінь секретності.  Перший пуск ракети був здійснений 27 вересня 2011 року, а завершити роботи з її створення вдалось приблизно 2015 року.  Ракету планували поставити на озброєння, але програму призупинили. Defense Express підкреслює, що попри російські заяви про закінчені випробування реальний статус цієї розробки невідомий.

Вважається, що РС-26 «Рубеж» створили на базі двох ступенів ракетного комплексу  «Тополь-М». Такий саме підхід був реалізований для більш старої ракети середньої дальності РСД-10 «Пионер».

Ймовірні технічні характеристики РС-26 «Рубеж» наразі такі:

Читайте також: Росія хоче використати ядерну зброю як головний козир під час переговорів — NYT

Нагадаємо, напередодні  19 листопада на сайті Кремля зявився указ про зміну ядерної доктрини Російської Федерації. Тепер вона передбачає можливість застосування ядерної зброї у відповідь на масовану повітряну атаку неядерними засобами, навіть безпілотниками.

При цьому журналіст Юрій Бутусов із посиланням на джерела заявив, що вночі ЗСУ вперше завдали удару по території Росії наданими США ракетами ATACMS по складу боєприпасів у Брянській області.