Слідчий комітет Росії заявив, що затримав двох військових, які можуть бути причетні до вбивства дев’ятьох людей, зокрема двох дітей, у тимчасово окупованій Волновасі на Донеччині.
За інформацією слідчих, вбивцями є двоє російських військовослужбовців із Далекого Сходу, які служать в армії РФ за контрактом.
Причиною масового вбивства, як заявили окупанти, є нібито «конфлікт на побутовому ґрунті».
Нагадаємо, радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко розповів, що російські окупанти розстріляли людей у власному будинку за те, що вони відмовилися віддати своє житло кадирівцям.
Згодом Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець підтвердив факт злочину. Він уточнив, що сім'я святкувала день народження, коли до них вдерлися чеченці. За відмову віддати помешкання окупанти вбили сім’ю Капканець, зокрема ученицю 4 класу та хлопчика дошкільного віку.
Міжнародні злочини, скоєні російською армією, вражають не лише жорстокістю, а й масштабами. Та виявилося, що їх фіксація — неабиякий виклик для правової системи України. Насамперед через масштаб і відсутність необхідної кількості кваліфікованих і досвідчених кадрів для роботи з такою категорією злочинів. І якщо на звільнених територіях ситуація з документуванням більш-менш налагодилася, то в зонах ведення бойових дій виникали складнощі. Адже туди здебільшого не мають доступу ні неурядові організації, ні правоохоронні органи. Й тут рятівниками вчергове виявилися військовослужбовці. Як саме? Читайте про це в статті Гюндуза Мамедова та Віталія Хекала на ZN.UA «Міжнародні злочини Росії: що треба знати про роль військовослужбовців у їх документуванні».