UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розробники української рації, яку не можуть глушити росіяни, отримали кошти на розвиток продукту

Радіостанція Himera стала найкращим defense-tech стартапом ІТ Арени 2023 та отримала 10 тисяч доларів на масштабування.

Українські розробники створили радіостанцію Himera, яку не можуть заглушити ворожі засоби радіоелектронної боротьби, тепер проєкт масштабують, повідомив у Telegram віцепрем'єр - Міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України Михайло Федоров.

"Ворог постійно використовує засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) для протидії Силам оборони. Щоб наші військові завжди мали зв’язок та могли ефективно координувати роботу підрозділів, українські розробники створили радіостанцію Himera. Це унікальна технологія, яка працює під ворожим РЕБом. Росіяни не можуть заблокувати сигнали рації та розшифрувати його. Розробка тримає заряд до чотирьох днів", - повідомив Федоров.

Він упевнений, що незабаром на фронті буде ще більше таких рацій, оскільки Himera стала найкращим defense-tech стартапом ІТ Арени 2023 та отримала 10 тисяч доларів на масштабування й розвиток продукту.

Читайте також: Військові Росії та Білорусі розміщують комплекси радіоелектронної боротьби біля кордону з Україною – Генштаб ЗСУ

Федоров додав, що рацію можна інтегрувати в систему ситуаційної обізнаності або використовувати як GPS-маяк — для пошуку та евакуації воїнів. Керувати системою радіостанцій можна просто через застосунок у телефоні.

Міністр пообіцяв ще більше технологій та інновацій, які рятуватимуть життя наших військових і закликав розробників долучатися до платформи Brave1 та подавати свої проєкти в оборонній сфері.

Раніше повідомлялося, що Армія США поспішає розгорнути власні системи РЕБ, які зараз знаходяться в розробці, з урахуванням ефективності засобів радіоелектронної боротьби у війні в Україні.