UA / RU
Підтримати ZN.ua

Еволюція поля бою: від окопів Першої світової війни до сучасних технологій — Politico

З поширенням дронів та інших технологій, командири отримують майже прозорий огляд усього поля бою.

З кожним днем поле бою в Україні все більше нагадує часи Першої світової війни: артилерійський обстріл не припиняється, солдати знаходяться в окопах, а замінований ландшафт покритий вирвами від снарядів. Але хоча було б розумно розглядати Україну як приклад війни індустріальної епохи 20-го століття, коли на тлі кривавої бійні відбуваються глибокі зміни. У сучасному світі поле бою стало прозорим, а боєголовки набагато точнішими.

На полі бою, як і раніше, важлива кількість. Артилерія, ракети й кулемети також переважають, як і завжди. Але ніщо не перевершує багатогодинні артилерійські обстріли та ближній бій, щоб підірвати волю супротивника до боротьби, пише видання Politico.

Читайте також: Українська система РЕБ "Покрова" дезорієнтує дрони Shahed — Forbes

Важливі ланцюги постачання і тил поля бою з артилерійськими позиціями, командними пунктами й складами матеріально-технічного забезпечення — завжди було важко знайти, важко атакувати й дорого знищити — до сьогоднішнього дня.

У попередніх війнах було майже неможливо знайти тилові формування. З будь-яким рівнем точності прицілювання, доводилося використовувати радіолокаційне визначення місцезнаходження або сканувати багатогодинні фотографії. Проте сьогодні, з поширенням дронів та інших технологій ведення бою, командири отримують майже прозорий огляд усього поля бою. Інформація є постійною, в режимі реального часу і з точністю до GPS.

Читайте також: Експерт пояснив, чому "Покрова" може бути більш ефективною в протидії російським БпЛА, ніж інші засоби РЕБ

"Така прозорість поля бою є безцінною для артилерії й повітряних сил, які атакують цілі. Поєднання майже ідеальної інформації від дронів і майже ідеальних атак керованими боєприпасами є новим для поля бою. Нам більше не потрібні тисячі пострілів; сьогоднішній максимум — один постріл — одне вбивство", — зазначає Politico.

Крім того, відбулися значні зміни у вартості. Безпілотники для спостереження на малих відстанях тепер можна купити в готовому вигляді, і навіть безпілотники з лазерами для цілевказівки, зарядженими високоточними боєприпасами, коштують лише частину вартості реактивної артилерійської системи HIMARS — важливої зброї у війні між Україною та Росією.

Читайте також: Дрони зі штучним інтелектом: Федоров розповів, коли їх чекати українському війську

Однак важливо пам'ятати, що ці зміни приносять користь не лише Україні, вони також допомагають Росії. Якщо Україна може купувати безпілотники, наприклад, у вільному продажі, то це може робити й Росія, пише Politico.