UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російським пілотам вмикали похоронний марш під час їхніх атак на Київ у перші дні війни

Начальник військ РЕБ розповів, наскільки швидко вдалось подолати панування російських систем радіоелектронної боротьби.

Підрозділи радіоелектронної боротьби Збройних сил України  у перші дні війни подавлювали частоти російської авіації з допомогою похоронного маршу, розповів начальник Головного управління РЕБ та кібербезпеки Іван Павленко в інтерв'ю «Українській правді».

«Коли "орки" літали в районі Києва, ми використовували радіостанції для того, щоб здійснювати радіоподавлення управління авіації противника. Хлопці тоді записали похоронний марш, який лунав в ефірі у росіян. Я вам кажу, вони тоді міняли частоти миттєво. 10 секунд – зміна. Позитивний ефект одразу», - розповів він.

Також, за словами Павленка, використання засобів РЕБ перші дні повномасштабної війни у тому числі не дозволило російським гвинтокрилам десантуватися в районі Гостомеля.

«Вони декілька разів виходили з території аеропорту, поверталися, виходили знову на Київське водосховище, заходили назад. Можливо, були ще якісь причини, але це ознака впливу засобів РЕБ», - зазначив він.

При цьому Павленко додав, що війська РЕБ росіян на початку вторгнення спрацювали також не на повну силу. З одного боку через технічну недосконалість, з іншого через маневреність сил протиповітряної оборони ЗСУ, які постійно змінювали позиції та вміли працювати в умовах радіоперешкод.

«Десь на третій-четвертий місяць, з моєї точки зору, та навіть швидше, пара місяців – і росіяни, як то кажуть, здулися. Її (абсолютної переваги російської РЕБ) не було. Так, був вплив. Але цей вплив не створював, скажемо так, критичної загрози для наших систем ППО», - додав він.

Читайте також: Дешевими безпілотниками по дорогій техніці – скільки російських танків знищила українська Армія дронів

Нагадаємо, 23 серпня стало відомо, що ГУР МО у співпраці з Нацполіцією "перепаркували" російський бойовий гелікоптер Мі-8 з вантажем та важливою документацією на аеродром у Харківській області. Підготовка до операції тривала пів року. Пілот Максім Кузьмінов, який співпрацював з українською сторону, разом з сім'єю зараз перебувають в Україні, інші члени екіпажу загинули