UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російський олігарх подав до суду на банк UBS Europe

Привід для позову - повідомлення банку про операції бізнесмена, після яких на нього завели справу в Німеччині.  

Російський мільярдер Алішер Усманов подав позов до Земельного суду Франкфурта-на-Майні проти "дочки" швейцарського фінансового холдингу UBS Groupe AG - банку UBS Europe в Німеччині , повідомляє російське видання РБК із посиланням на представника бізнесмена.

Приводом для позову, як заявив представник Усманова, стала "серія необґрунтованих повідомлень про нібито підозрілі фінансові операції" мільярдера, які UBS Europe направив до Відділу фінансового моніторингу Генеральної митної дирекції Німеччини у 2018-2022 роках. Зокрема, в одному з повідомлень банк запідозрив Усманова у відмиванні грошей під час зняття готівки.

Адвокати мільярдера назвали повідомлення банку "абсурдними і необґрунтованими, якщо не завідомо неправдивими". Згідно з позовом, дії UBS Europe призвели до фінансових втрат і завдали шкоди репутації Усманова.

Крім того, повідомлення банку стали причиною, як стверджується, "незаконних розслідувань" проти бізнесмена у 2022 році в Німеччині, зокрема обшуків на віллах в Баварії і на яхті "Дільбар". Захист Усманова стверджує, що це майно "слідство помилково приписує" мільярдеру.

Читайте також: Поліція Німеччини провела обшук в банку UBS: розслідують відмивання грошей російським мільярдером

"Ці розслідування та обшуки, своєю чергою, були детально висвітлені в ЗМІ і використовуються, зокрема, для цілей продовження санкцій Євросоюзу проти Усманова", – стверджує представник бізнесмена.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Алішер Усманов, як і багато інших російських бізнесменів та політиків, потрапив під санкції США, Євросоюзу та інших країн. Мільярдер оскаржує введені обмеження в суді.

У 2022 році влада Німеччини запідозрила Усманова у відмиванні грошей, порушенні санкцій та ухиленні від сплати податків. У межах розслідування справи мільярдера провели серію обшуків, під час яких вилучили документи і 30 картин загальною вартістю в п'ять мільйонів євро.

Усманов заперечує свій зв'язок із вилученими картинами, а також яхтою та віллою, на яких відбулися обшуки. Представники мільярдера стверджують, що все це майно належить фондам, які він не контролює. Бізнесмен також оскаржив дії німецьких правоохоронних органів. Суд визнав обшуки незаконними і постановив повернути вилучене майно.

Наприкінці січня 2024 року Земельний суд Гамбурга задовольнив позов Усманова, заборонивши американському журналу Forbes поширювати заяви про те, що бізнесмен "вирішував бізнес-проблеми" президента РФ Владіміра Путіна. У березні захист мільярдера домігся видалення твітів, використаних для обґрунтування європейських санкцій.

Водночас, російсько-узбецький металургійний і телекомунікаційний магнат Усманов залишиться в списку санкцій Європейського Союзу, оскільки у лютому Вищий суд ЄС відхилив його апеляцію.