UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіяни знову поширюють фейковий наказ Нацгвардії про «стрілянину» по ухилянтам і дезертирам

Як завжди, росіяни «паляться» на елементарних речах.

Російські пропагандистські ресурси знову поширюють фейки про Україну. Цього разу вони опублікували фото несправжнього документу, в якому командир однієї з частин Нацгвардії нібито наказує військовим «застосовувати зброю на ураження» на блокпостах. Також у цьому «документі» йдеться про організацію цілодобового патрулювання та «вогневих точок з метою виявлення ухилянтів від мобілізації та українських військових, які самовільно покинули бойові позиції».

Наказ нібито виданий 28 липня 2023 року. Але це точно таке фото, яке у квітні цього року вже розповсюджували в мережі, змінилася лише дата. Ще тоді фактчекери розглянули «документ» та встановили, що це підробка з безліччю безглуздих помилок, повідомили у Нацгвардії.

Фото від Нацгвардії

Читайте також: "Фабрика малюків" та зброя для французьких мітингарів: акаунти з синьою галочкою поширюють фейки про Україну у Twitter

Фахівці проєкту StopFake зазначили, що автори цієї фальшивки неправильно вказали назву військової частини – «військова частина 3056» замість «військова частина 3056 Національної гвардії України». Також у «шапці» цього «наказу» помилково вказано Міністерство оборони України замість Національної Гвардії України або Міністерства внутрішніх справ України, до підпорядкування якого і належить НГУ.

Водночас у тексті присутні орфографічні та пунктуаційні помилки. Зокрема автори фейку неправильно написали прізвище командира військової частини – «Кузьмич» замість «Кузьміч».

Читайте також: Захист від фейків: як перевірити правдивість інформації в інтернеті

Аналіз печатки на «документі» остаточно підтверджує, що наказ фальшивий. На печатці вказаний код ЄДРПОУ 12345678, проте військова частина 3056 НГУ має зовсім інший код ЄДРПОУ, а саме - 23313931.

«І знову ж таки, на печатці зазначено «Міністерство оборони України» замість Нацгвардії. Найімовірніше зразок цієї печатки фейкороби взяли на сайті компанії з виготовлення печаток. На одному з таких  нам вдалося відшукати зразок печатки для військової частини, на якій номер ЄДРПОУ також складався з 8 цифр - від 1 до 8», - додали у StopFake.

Читайте також: Заборона на виїзд юнакам: У ДПСУ спростували черговий фейк

Також фактчекери звернулися у військову частину 3056, де їм підтвердили, що цей «наказ» є підробкою. Пресофіцер частини заявив, що «документ» має безліч помилок, зокрема підпис у «наказі» не належить командиру частини Руслану Кузьмичу. Крім цього, хоча деякий час військова частина і перебувала в Миколаєві, на момент публікації фейку вона знаходилася вже в іншому місці.

Нещодавно російські пропагандисти поширили фейк, що НАТО хоче використати батальйони «Азов» і «Кракен» для придушення протестів у Франції.