Точка пуску крилатих ракет з літаків стратегічної авіації РФ останнім часом змінилася. Також є й інші помітні новації під час масованих обстрілів з боку ворога. Про це розповів NV авіаційний експерт Анатолій Храпчинський.
"Якщо раніше для пуску ракет росіяни переважно використовували район Каспійського моря, то зараз стали пускати ракети із районів Волгодонська або Енгельса", - каже він.
За оцінкою Храпчинського відстань до кордону з Україною під час пусків становить більше 380 кілометрів. Таким чином, росіяни забезпечили умови, за яких їхні літаки стратегічної авіації долають менші відстані до зони пуску ракет, порівняно з пусками з району Каспійського моря.
Також експерт звертає увагу на тенденцію використання росіянами літаків стратавіації під час масованих ракетних ударів. Якщо спочатку ворог використовував три типи літаків стратегічної авіації - Ту-160, Ту-22М3 і Ту-95МС, — то нині підіймає переважно тільки Ту-95МС та інколи Ту-22М3.
Цю тенденцію Храпчинський пояснює тим, що на літаках Ту-95МС встановлено турбогвинтові авіаційні двигуни НК-12, які мають загальний ресурс 33 тис. годин. Крім того, це старий радянський літак, що не потребує високотехнологічного обслуговування. Сукупність цих чинників і дає можливість ворогу активніше експлуатувати цей тип літаків.
Раніше повідомлялося, що в 2024-му році у 97% випадків випущені Росією безпілотники, ракети та керовані авіабомби були спрямовані на цивільні українські об'єкти, і лише 3% - на військові.