У Сумах внаслідок російської атаки ударними дронами загорівся дах Перинатального центру. На той час в будівлі медзакладу перебували понад півтори сотні людей, у тому числі діти, повідомив голова офісу президента Андрій Єрмак.
Вибух в Сумах пролунав близько 11:30. Згодом міський голова Олександр Лисенко повідомив, що росіяни прицільно вдарили безпілотником по будівлі медзакладу у Ковпаківському районі Сум.
«На момент атаки в закладі перебували 166 людей, серед них – 11 дітей. Усі люди на момент атаки були в укритті. Попередньо, постраждалих немає», - написав він.
Він підкреслив, що загроза повторних атак російських дронів на Суми зберігається та закликав містян залишатись в укриттях.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець назвав удар російського дрона по пологовому будинку у Сумах проявом жорстокості та цинізму.
«Бити по місцю, де з’являється нове життя, — це перейти межу, за якою немає нічого людського. На щастя, ніхто не постраждав. Такі удари — не просто злочини. Це моральне спустошення, яке не має жодного виправдання. Вони відкривають справжнє обличчя агресора — держави, для якої навіть народження дитини може стати ціллю терору», - написав він.
Лубінець наголосив, що атаки на медичні заклади є воєнними злочинами та мають бути відповідно покараними.
Нагадаємо, в липні під час ранкової атаки по Харкову зазнав пошкоджень пологовий будинок. В той момент у медзакладі перебували семеро пацієнток, троє дітей та 13 працівників.
Однак найстрашнішою залишається атака росіян на пологовий будинок Маріуполя 9 березня 2022 року. Тоді поранення дістали понад тридцять людей — породіль та медичних працівників, щонайменше шестеро загинули, серед них була й дитина
