UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіяни намагаються перекрити ключові траси до Покровська і Мирнограда ‒ ISW

Імовірно, окупанти хочуть уникнути лобових атак на міста.

Росія продовжує активні дії на сході України, прагнучи порушити наземні лінії постачання Збройних сил України у районі міст Покровськ і Мирноград на Донеччині. Такими діями російські війська, ймовірно, намагаються примусити українських військових до відступу у найближчі місяці.

Про це йдеться у щоденному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Читайте також: ISW: Мир з Росією неможливий, поки Кремль наполягає на своїх умовах

Аналітики зазначають, що російські сили нещодавно взяли під контроль трасу Т-0405, яка сполучає Покровськ із Костянтинівкою, та трасу Т-0406, що з'єднує Покровськ із Межовою. Обидві дороги є критично важливими маршрутами для забезпечення українських військових у цьому регіоні.

Assessed Control of Terrain in the Pokrovsk Direction January 13, 2025.png (3.37 MB)

Згідно зі звітом ISW, захоплення цих трас може значно ускладнити українську логістику, включаючи постачання боєприпасів, продовольства та можливість оперативного передислокування підрозділів для оборони Покровська і Мирнограда.

Читайте також: ЗСУ утримують оборону за кілометр від Мирнограда: 5 тисяч мешканців не покидають місто

Росія, ймовірно, планує продовжити наступальні дії на північ від трас Т-0405 і Т-0406. Це може дозволити російському командуванню створити загрозу оточення цих двох міст, змусивши ЗСУ відступити на північ, а не на схід чи захід. У результаті, за прогнозами, це може відкрити шлях до подальшого просування російських військ у напрямку адміністративного кордону Донецької та Дніпропетровської областей.

Крім того, у звіті зазначено, що Росія, ймовірно, намагається уникнути лобових атак на міські райони Покровська і Мирнограда, віддаючи перевагу стратегії блокади. Це може збільшити ймовірність відступу ЗСУ, що дозволить російським силам захопити міста без значних втрат у ході важких боїв у міських умовах.

Читайте також: FT: Російські війська просуваються до Дніпропетровської області в обхід Покровська

Нагадаємо, директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець розповів, що просування росіян у районі Курахового уповільнилося після того, як вони зайняли ТЕС і трубні заводи. За його словами, головне завдання ЗСУ ‒ стримати просування армії РФ із півночі від Курахового.