UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Росіяни на нас чекали»: українські військові розповіли про труднощі у битві за Старомайорське

Битва виявилася важкою і кривавою.

Українські військовослужбовці розповіли, що на південно-східному фронті битва за село Старомайорське Донецької області виявилася жорсткішою і кривавішою, ніж очікувалося. Деякі плани пішли шкереберть, а російські окупанти тотально замінували територію, цитує Reuters слова бійців ЗСУ.

Минулого тижня Сили оборони вибили російських загарбників із населеного пункту Старомайорське. Речник пресцентру таврійського напрямку Валерій Шершень розповів, у чому важливість звільнення села. За його словами, воно височіє над пересічною місцевістю, отож є важливою панівною точкою для вогневого контролю.

Читайте також: Наші військові звільнили Старомайорське: Як це було

«Росіяни чекали на нас, - сказав 29-річний солдат з позивним «Булат» з підрозділу, який був відправлений у бій на бронетехніці під час штурму позицій окупантів. - Вони обстріляли нас із протитанкових засобів та гранатометів. Моя машина наїхала на протитанкову міну, але все обійшлося, транспорт витримав удар і всі залишилися живі. Нам довелося шукати укриття, а потім рухатися далі».

Журналісти видання зазначають, що розповіді про битву за Старомайорське дають уявлення про те, чому український контрнаступ виявився повільнішим і кривавішим, ніж очікувалося.

Читайте також: Залужного дратують слова про "повільний" контрнаступ: "Кожен метр дається кров'ю"

«Наша місія була запланована на два дні. Але ми не змогли заїхати у потрібний час із декількох причин. Ми потрапили на місце пізніше, тому втратили вдалий момент», - додав Булат.

Західні країни виділили мільярди доларів на підготовку українських бійців і техніку для контрнаступу. Чиновники визнають, кампанія розгортається повільніше, ніж очікувалося. Водночас командири наголошують, що помірний темп необхідний для того, аби зберегти якомога більше життів воїнів. Росіяни встигли підготувати свої укріплення і «засіяти» мінами поля. Українським військовим бракує переваги у повітрі, на яку зазвичай розраховують країни НАТО під час наступальних операцій.

Читайте також: Контрнаступ йде за планом, хоча і з відставанням від графіка — Резніков

За словами 24-річного українського морського піхотинця з позивним «Дуб», російські окупанти створили «зони попереднього огляду» в очікуванні атаки.

«Вони методично руйнували дороги. Робили ями, які унеможливлювали в'їзд і виїзд з села навіть у суху погоду. Навіть ходити було досить важко. Вночі не можна було користуватися ліхтариками, а йти вперед треба було», - зазначив він.

Інший солдат із позивним «Пікачу» розповів, що бійці його підрозділу робили все можливе, щоб досягти успіху. Однак для багатьох ця битва виявилася останньою.

Читайте також: У НАТО похвалили ЗСУ за обережний контрнаступ: "Союзникам знадобилося дев'ять тижнів, щоб прорвати оборону німців"

«Ми просувалися повільно, але впевнено. По нам інтенсивно стріляли. Було страшно, але ми йшли вперед. Ніхто не відступав. Багато з тих, хто пішов у цю атаку, вже ніколи не повернуться додому», - підсумував боєць.

Зазначимо, що речник Генерального штабу ЗСУ Андрій Ковальов повідомив, що після звільнення Старомайорського на Донеччині наші захисники закріплюються на досягнутих рубежах. Російські загарбники спробували відновити втрачені позиції в районі Рівнопілля та Макарівки, проте їм це не вдалося.