UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіян не потрібно повністю вибивати з Харківщини. Це стратегічно невигідно — експерт

Зараз безрезультатний наступ РФ там сковує у цій локації 25 тисяч окупаційних військ. 

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко вважає, що повне видавлення російських окупантів з Харківської області є стратегічно невигідним. У повідомленні на своєму Tg-каналі він пояснив, що через активізацію на цій ділянці фронту окупанти зібрали біля кордону нові сили, перекинувши у Бєлгородську область підрозділи з краматорського, курахівського напрямків та зі складу групи військ "Дніпро". 

"Харківщина витягує у РОВ ресурс і сковує його в цій локації. Відкривши дві нові ділянки фронту, Росія не може їх кинути через твердолобу впертість незграбного генералітету, але і домогтися там успіху теж не може, — пояснює Коваленко. — Фактично, Харківщина висмоктує у (росіян — ред.) 25 тисяч зайвого ресурсу, який потрібно регулярно оновлювати і підживлювати". 

За словами Коваленка, ЗСУ до кінця літа можуть вийти на лінію Глибоке-Лук'янці, контролюючи усі села та добиваючи ворога на лінії Красне-Мороховець-Олійникове. Ба більше, в перспективі вибивання ворога з Вовчанська з його відкиданням на 2 км від міста. Також можливі рейди в районі Бугруватки та в Гатищі-Огурцовому. Але потрібно, аби захисники зберегли присутність окупантів в області настільки, щоб угруповання в Бєлгородській області не зменшувалося. 

"Якщо росіян зараз повністю вибити з Харківської області, то вони, залишивши в Бєлгороді стандартний набір тіл 15-20 тисяч, зосередять ресурс, що вивільнився, на одному або декількох напрямках", — пояснив експерт.

Читайте також: Попри попередні заяви, елітна бригада російських десантників не була знищена вщент на Харківщині, проте з цього напрямку є для українців і гарні новини – ISW: карта

Нагадаємо, в AP вважають, що зараз стратегія Сил оборони називається "гнутись, але не ламатись". Цим Київ хоче виграти час, необхідних для надходження на фронт необхідної кількості зброї та боєприпасів. Втрата деяких територій дозволила ЗСУ вести бойові дії з більш захищених позицій. Як наслідок, вони розгорнули гнучку оборонну стратегію "еластичної стрічки".