UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія відправляє молодих африканців вмирати на війні проти України — Bloomberg

Кремль погрожує депортацією в разі відмови йти на фронт.

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

За оцінками європейських чиновників, Кремль змусив тисячі мігрантів та іноземних студентів воювати разом з російськими військовими проти України, отримавши додаткову живу силу для наступу в Харківській області. Про це повідомляє Bloomberg.

Читайте також: Росія хоче захопити уранові активи Франції в Африці – Bloomberg

Використовуючи тактику, вперше застосовану групою “Вагнера”, чиновники РФ все частіше погрожують не продовжувати візи африканським студентам і молодим робітникам, якщо вони не погодяться приєднатися до армії.

За словами одного з європейських чиновників, Москва також вербує засуджених зі своїх в'язниць, а деяких африканців, які перебувають у Росії за робочими візами, затримують і змушують обирати між депортацією та участю в бойових діях. Деякі з цих людей змогли підкупити чиновників, щоб залишитися в країні й уникнути військової служби.

Таку практику відправки мігрантів і студентів у бій під примусом Росія використовувала ще на початку повномасштабного вторгнення. Ці групи зазнають особливо великих втрат, оскільки їх все частіше використовують у ризикованих наступальних маневрах для захисту більш підготовлених підрозділів.

За даними української розвідки, РФ проводить глобальну кампанію з вербування іноземних найманців у щонайменше 21 країні, в тому числі в Африці. Іноземцям пропонують вигідні бонуси при підписанні контракту та зарплати. Вербувальники також націлені на мігрантів і студентів, які раніше шукали роботу в Росії. В деяких випадках людей заманюють обіцянками прибуткової роботи, перш ніж змусити їх пройти підготовку і відправити на фронт.

Здатність Кремля мобілізувати значно більшу кількість живої сили може стати важливим фактором у війні, оскільки російський диктатор Владімір Путін намагається скористатися зміною імпульсу цього року.

Наразі, однак, його війська повільно просуваються на північному сході України й зазнають великих втрат, попри нестачу боєприпасів з українського боку.

Читайте також: Росіяни поширюють постановочне відео з нібито розстрілом українськими військовими найманців із Африки

Оскільки Кремлю не вдалося досягти прориву на полі бою, він активізував кампанію бомбардувань Харкова. Західні офіційні особи вважають, що ці атаки мають на меті зробити місто непридатним для життя.

Прагнучи зберегти суспільну підтримку в Росії, Путін уникав “повномасштабної мобілізації”. Росія заявляє, що їй вдалося компенсувати значну частину своїх втрат за рахунок добровільного набору, який залучив десятки тисяч людей.

Уряд Непалу заявив на початку цього року, що йому відомо про близько 400 молодих непальських чоловіків, завербованих Росією, але значно більше, ймовірно, підписали контракти з армією РФ без відома уряду. Рішення Індії припинити набір непальських гуркхів до своєї армії, поклавши край 200-річній традиції, можливо, підштовхнуло непальців шукати роботу в Росії та інших країнах.

Високопоставлений український чиновник розповів, що серед полонених, яких Україна захопила на полі бою, зросла кількість іноземних бійців. Особливо часто серед них зустрічаються африканці й непальці.

Деякі союзники України розглядають можливість поділитися своєю інформацією, з постраждалими країнами.

G7 намагається переконати країни так званого Глобального Півдня надати Україні більшу підтримку. Але багато з цих країн натомість залишилися “нейтральними”, в той час як їхнє населення стало об'єктом дезінформаційних кампаній Москви.

Минулого року агентство Reuters повідомляло, що група “Вагнера” завербувала кількох громадян країн Африки в межах кампанії вербування засуджених із російських в'язниць для війни проти України. Агентство відстежило історію трьох чоловіків з Танзанії, Замбії та Кот-д'Івуару.

За словами голови Росспівробітництва Євгєнія Прімакова, в Росії зараз навчається 35 000-37 000 африканських студентів. Він стверджує, що щороку РФ приймає близько 6 500 студентів з Африки на безкоштовне навчання.

Читайте також: Як вибори в Південній Африці можуть змінити ставлення до Росії — Politico

Москва позиціонує себе як захисницю інтересів колишніх колоній і фальшиво вдає, нібито вона — великий друг африканського континенту. В цій позиції Кремля немає ні краплі щирості. Зате є багато фальші й прагнення використати країни Глобального Півдня у власних егоїстичних інтересах. Про це розповідав Петро Герасименко в статті “Африканські ігри Путіна: лукавий московський антиколоніалізм”.