В ніч з 8 на 9 травня 2023 року кораблі Чорноморського флоту Військово-морських сил Росії здійснили вісім пусків крилатих ракет SS-N-30a Sagaris по Україні. Це було лише друге застосування КРМБ ВМФ РФ, зафіксоване з 9 березня 2023 року.
Як зазначають аналітики управління розвідки Міністерства оборони Великої Британії, до березня 2023 року російський флот часто запускав "Сагари". Однак зараз Росія, ймовірно, тимчасово призупинила використання цієї зброї, оскільки хоче відновити свої резервні запаси.
«У короткостроковій перспективі Росія, ймовірно, розглядає їх як ключовий засіб для нанесення ударів вглиб території України з метою зриву очікуваних українських контрнаступів. Проте в більш стратегічному плані Росія також розглядає звичайні Sagaris та інші крилаті ракети як такі, що відіграють важливу роль у будь-якому гіпотетичному конфлікті з НАТО», - вважаютб експерти.
Аналітики додають, що способи використання дефіцитної і дорогої зброї - одна з численних дилем, з якими стикається російське командування, оскільки війна в Україні триває значно довше, ніж вони спочатку планували.
Нагадаємо, речник Командування армії США в Європі та Африці полковник Мартін О'Доннелл розповів, що Сили оборони України для контрнаступу на російських загарбників отримали 600 видів західного озброєння та амуніції. За його словами, зараз у ЗСУ є більше військових ресурсів, ніж в будь-якої армії світу. Тим часом голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер прогнозує, що у майбутньому Росія робитиме ставку на великій кількості мобілізованих та погано навчених солдатів з застарілим оснащенням, тоді як Україна покращуватиме саме якість.