На думку західних чиновників і військових експертів, причина того, що Росія досі не змогла відбити найбільше іноземне вторгнення у свою країну з часів Другої світової війни, полягає не лише в нестачі особового складу і розвідданих, але й у визначенні пріоритетів. Згідно з даними західних офіційних осіб і військових експертів, хоча наступ на Курськ і застав Росію зненацька, вона, як і раніше, має намір захопити Покровськ — місто, яке є ключовим логістичним вузлом на східному Донбасі, і її керівництво неохоче відводить війська з цієї ділянки фронту.
Офіційні особи та експерти заявили, що російські війська в Курську не мали ні чисельності, ні досвіду, щоб швидко організувати оборону, коли ЗСУ перетнули кордон 6 серпня. Ті, хто оборонявся, не мали достатньої кількості зброї та іншого обладнання, щоб протистояти українцям, повідомляють кореспонденти газети The New York Times.
"Схоже, Москва підрахувала, що відволікання достатньої кількості ресурсів для повного відбиття вторгнення у менш стратегічно важливому районі не буде найкращим застосуванням її військової сили — особливо тому, що це змушує Україну витрачати свої ресурси на утримання захопленої нею території", — вважає полковник Маркус Райзнер, який керує розвитком збройних сил у головній військовій академії Австрії та уважно стежить за війною в Україні.
Деякі російські військові блогери закликали Москву відмовитися від перекидання значних підкріплень до Курська, що може зробити Росію вразливою в інших місцях, заявила Дара Массікот, старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир у Вашингтоні.
Раніше газета The Washington Post зазначала, що Путін не здатний швидко відповісти на операцію України в Курській області. Коли авторитет Путіна підлягає сумніву, його реакція часто є повільною і нерішучою.
Про те, що відбувається в Курській області та як від цього залежить ситуація в Донецькій області пише Віталій Кононученко в статті "Курська область vs Покровськ".