Оновлено: Керівник центру протидії дезінформації Андрій Коваленко спростував інформацію про масове виготовлення ракет "Орєшнік". Ба більше, за його словами, Military Watch Magazine — видання-прокладка для легітимізації вигідної для РФ інформації й подальшого її розповсюдження на західну аудиторію.
Ракета "Орєшнік" — перший у своєму роді клас російських ракет з 1980-х, який поєднує дальність польоту до чотирьох тисяч кілометрів та здатність нести кілька боєголовок з незалежним наведенням на ціль. У ГУР МО вважають, що країна-агресор може виготовляти 300 таких ракет на рік, тобто по 25 щомісяця. Про це повідомляє Military Watch Magazine.
Там нагадали про основні особливості цієї ракети — здатність нести як звичайний бойовий, так і ядерний боєзаряд та можливість одночасно уражати до шести цілей. Ці характеристики роблять її "вельми цінним засобом ураження" сил Західного блоку в усій Європі та у глибині Тихого океану та Арктики.
Експерти припускають, що росіяни можуть розгорнути "Орєшнік" у великій кількості, використавши його як засіб протидії набагато більшим силам НАТО. Та збільшення виробництва цього озброєння може відбутися внаслідок скорочення виготовлення балістичних ракет міжконтинентальної дальності, наприклад, РС-24 "Ярс".
Нагадаємо, 21 листопада Росія атакувала Дніпро експериментальною балістичною ракетою середнього радіуса дії "Орєшнік" ("Кедр"), яка може нести ядерний боєзаряд. Зараз в агресора є від двох до десяти таких боєголовок, а для початку серійного виробництва потрібно провести щонайменше десять випробувань. Не виключено, що одним з таких тестувань була атака на "Південмаш", адже на місці прильоту знайшли уламки телеметрії, необхідної для вимірювання параметрів польоту.