Росія та Північна Корея «активно просувають» свої переговори щодо потенційної угоди про постачання зброї, яка забезпечить значну кількість боєприпасів для різних типів озброєнь, включаючи артилерію. Це є останнім свідченням того, що Кремль відчайдушно намагається отримати додаткові матеріальні засоби для свого невдалого вторгнення в Україну, згідно з нещодавно оприлюдненими даними американської розвідки.
«Ми як і раніше стурбовані тим, що КНДР продовжує розглядати можливість надання військової підтримки російським військовим силам в Україні, і у нас є нова інформація, якою ми можемо поділитися сьогодні, про те, що переговори щодо озброєнь між Росією і КНДР активно просуваються. Після цих переговорів обговорення на високому рівні може продовжитися в найближчі місяці», – сказав координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі 30 серпня, повідомляє CNN.
Новина про потенційну угоду з'явилася всупереч публічним заявам Північної Кореї про протилежне. У США заявляють, що після поїздки міністра оборони Росії Сєргєя Шойгу до Північної Кореї минулого місяця друга делегація російських чиновників відвідала Пхеньян для подальших переговорів про потенційну угоду.
Оприлюднення нових розвідувальних даних є останнім прикладом того, як адміністрація Байдена планує продовжувати висвітлювати зусилля Росії, спрямовані на уникнення західних санкцій і отримання зброї для своєї війни, а також повідомляти Північній Кореї, що США уважно стежать за цими зусиллями. Це також найдетальніший доказ, наданий за останні місяці, що Росія співпрацює з Північною Кореєю з метою сприяння її вторгненню в Україну.
«За цими потенційними угодами Росія отримала б від КНДР значну кількість і різноманітні типи боєприпасів, які російські військові планують використати в Україні. Ці потенційні угоди можуть також включати в себе надання сировини, яка допоможе російській оборонно-промисловій базі», – заявив Кірбі, пообіцявши, що США вживатимуть прямих заходів для введення санкцій проти будь-яких суб'єктів, залучених до потенційних угод, і закликав Пхеньян припинити переговори.
Кірбі заявив, що спроби Росії отримувати зброю з таких країн, як Іран і Північна Корея, є чітким сигналом про те, що Москва перебуває в скрутному становищі.
«Це можна оцінити ніяк інакше, як відчай і слабкість, відверто кажучи», – сказав чиновник.
Раніше у США неодноразово заявляли, що будь-яка співпраця у сфері безпеки або угода про постачання зброї між Північною Кореєю і Росією порушить низку резолюцій Ради Безпеки ООН. 16 серпня США запровадили санкції проти трьох компаній, які вони звинуватили у зв'язках з угодами про торгівлю зброєю між Північною Кореєю та РФ.