UA / RU
Підтримати ZN.ua

Rheinmetall побудує ще один снарядний завод у Європі – вже ближче до Росії

Основна мета – виробництво боєприпасів на експорт

Німецький оборонний концерн Rheinmetall побудує ще один завод з виробництва боєприпасів. Про це заявив міністр національної оборони Литви Лауринас Кащюнас, який висловив сподівання, що завод у Литві запрацює до кінця 2025 року. 

«Ми сподіваємося, якщо все буде добре, якщо всі процеси пройдуть успішно, що наприкінці наступного року він почне працювати. Можливо, абсолютних гарантій немає, але такий план», – сказав Кащюнас журналістам 9 квітня, передає Delfi.

За словами міністра, боєприпаси, вироблені на заводі, будуть експортуватися, а деякі з них будуть постачатися Збройним силам Литви.

Читайте також: МЗС Чехії: Перші 300 тисяч снарядів дозволять ЗСУ отримати кілька місяців перепочинку

9 квітня парламент Литви дав зелене світло законодавчим поправкам, які дозволять великим виробникам озброєнь і боєприпасів розпочати будівництво заводів ще до отримання дозволів на них. 

Міністр економіки та інновацій Аушріне Армонайте заявила, що угоду з Rheinmetall планується підписати протягом двох тижнів. За її словами, законодавчі зміни, про які йдеться, що полегшать роботу Rheinmetall, зроблять Литву однією з найбільш дружніх до оборонної промисловості країн, що заохочують великі інвестиції в оборону і безпеку. 

Відповідаючи на запитання журналістів, Армонайте зазначила, що Литва веде переговори також з виробниками зі США, Франції та інших країн.

Читайте також: Німеччина надасть 576 млн євро на ініціативу Чехії з закупівлі снарядів для України — Reuters

Нагадаємо, у лютому Rheinmetall розпочав будівництво заводу з виробництва боєприпасів у Нижній Саксонії (Німеччина). Раніше генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер заявив, що його компанія планує побудувати щонайменше чотири заводи в Україні й має намір досягти рекордного обсягу продажів у 10 млрд євро у 2024 році. 

У березні Rheinmetall повідомив, що отримає понад 130 мільйонів євро фінансування від Європейського Союзу для збільшення виробництва боєприпасів – у рамках Акту з підтримки виробництва боєприпасів (ASAP) для розширення виробництва 155-мм артилерійських боєприпасів і пороху.