UA / RU
Підтримати ZN.ua

РФ могла сьогодні використати під час нічної атаки БПЛА "Гербера": що відомо про цей безпілотник

Цей дрон є дешевим та простим у виробництві.

Територію України 20 липня вперше атакував новий російський багатофункціональний безпілотник "Гербера". ZN.UA зібрало інформацію про особливості та характеристики цього типу БПЛА.

Аналітики української інформаційно-консалтингової компанії Defense Express розповіли, що під час розбірки безпілотника "Гербера" було виявлено, що його корпус виготовлений з пінопласту, а внутрішній апаратний відсік з фанери. У середині самого дрона розміщено 4G-модем із картою українського оператора мобільного зв'язку, засоби управління та навігації, а також акумулятори. Однак бойова частина у ньому була відсутня.

Defence Express

Читайте також: У Повітряних силах показали кадри знищення дронів-камікадзе під час нічної атаки РФ на півдні та сході України

Аналізуючи фото, можна помітити, що безпілотник "Гербера" за зовнішнім виглядом дещо схожий на дрон-камікадзе Shahed-136/131. Однак перший за розмірами менший за "Герань" (росіяни так називають свої дрони-камікадзе). Він має довжину близько двох метрів та розмах крил — 2,5 метра. 

Defence Express

Російська Фронтова інформаційна агенція ANNA NEWS зазначає, що БПЛА "Гербера" випускається у трьох варіантах: камікадзе, радіоелектронна розвідка та приманка для ППО. 

Читайте також: Нічна атака дронів на Київ: в області загорівся будинок, ще 12 пошкоджено

Військовий експерт зі зв'язку, радіоелектронної боротьби Сергій Бескрестнов на псевдо "Флеш" заявив, що дуже ймовірно, що в ніч на 31 липня Україну могли атакувати безпілотники "Гербера", а не Shahed-136/131. "Флеш" оприлюднив відео Повітряних сил та зазначив, що "Шахеди" так не горять і повільно не падають, на відміну від "Герберів". 

Пізніше інформацію про атаку БПЛА "Гербера" підтвердив радник голови ОП Владислав Власюк: "Особливість сьогоднішньої шахедної ночі — це обережне обмежене використання дрону нового типу "Гербера". На молекули ще не розібрали, але виглядає як економ-версія "Шахеда". Фанера замість композиту, мінімум компонентів, все той же дешевий made in China".

У коментарі "Фокусу" фахівці компанії-виробника безпілотників Airlogix зазначили, що пінопласт для бюджетних безпілотників є чудовим варіантом, оскільки його обробка є швидкою та дешевою. Там наголосили, що основна мета цих російських БПЛА відволікати українські сили протиповітряної оборони від більш цінних повітряних цілей РФ. Окупанти, ймовірно, застосовуватимуть "Гербери", щоб прикривати під час атак дорожчі "Герані". Окрім цього, одночасне використання значної кількості дронів перевантажить українську протиповітряну оборону.

Читайте також: Цієї ночі була наймасованіша атака дронів на Київ за 2024 рік – КМВА

Аналітики повідомляють, що для боротьби з цим типом безпілотників необхідно глушити канал управління.

"На відміну від "Шахеда", "Гербера" має слабшу стійкість до засобів РЕБ, менший запас ходу й обмежений об'єм для бойової частини, що зі свого боку підвищує бюджетність дрона і робить його гарним варіантом для мішені. Наявність FPV-камери і БЧ — це частина комплексу мішеней, і нашій ППО буде необхідно збити всі "Гербери", оскільки невідомо, яка з них є камікадзе, а яка — мішенню", — додав представник Airlogix.

Голова наглядової ради підприємства SkyAssist Ігор Криничко підкреслив, що з "Герберами" складно боротися, оскільки радарам важко буде помітити ці безпілотники, які можуть бути радіопрозорими.

"Безумовно, збивати якимось чином будемо, ми вже працюємо над дронами, що перехоплюють інші дрони. Будемо ганятися за ними з нашими Sirko. Якщо ж бити ракетами, малими чи великими, то ніяка економіка не витримає", — сказав він.