UA / RU
Підтримати ZN.ua

Reuters: Скріншот статті Washington Post про постачання Україною зброї ХАМАСу – фейк

Фейки про те, що Україна постачає зброю терористам, вигідні насамперед Кремлю, аби підірвати довіру наших західних партнерів.

The Washington Post (WP) не публікував статтю про те, що постачання зброї з України ХАМАСу потроїлося, повідомляє агентство Reuters з посиланням на власне розслідування.

На початку місяця в соціальних мережах, зокрема Facebook і X, почав поширюватися нібито скріншот статті WP під назвою «Постачання зброї ХАМАС з України потроїлися за останній місяць», датованої 2 листопада 2023 року та підписаною журналістом Крісом Молтісанті.

Як повідомляє Reuters, представник WP заявив у електронному листі, що його видання не публікувало таку статтю і що Кріс Молтісанті не пов'язаний із виданням. "Крістофер Молтісанті" – це вигаданий персонаж, якого зіграв Майкл Імперіолі в серіалі HBO "Клан Сопрано".

Читайте також: На Землі виявлено ще один потужний космічний промінь невідомого походження

Також наголошується, що на відео, опублікованому Армією оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) 15 жовтня, солдат продемонстрував імовірно конфісковану зброю і сказав: "За символами на всьому устаткуванні видно, що це місцеве виробництво ХАМАСу".

У жовтні посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук заявив, що Росія поширює дезінформацію про те, що Україна нібито постачає зброю ХАМАСу, аби підірвати довіру наших західних партнерів.