Зранку 1 червня партизанські загони вдруге за останні десять днів атакували Бєлгородську область Росії. Як зазначають аналітики управління розвідки Великої Британії, російські військові та внутрішні війська, ймовірно, досягли швидшого успіху у стримуванні цього рейду, ніж попереднього, але перед командуванням стоїть дилема.
У четвер, 1 червня, окрім піхоти з танками, удару по місту Бєлгород також завдали безпілотні літальні апарати, в той час як влада евакуювала цивільне населення з прикордонного міста Шебікіно після обстрілу з боку України.
Згідно із заявами Міноборони Росії, вона вдалася до розгортання повного спектру військової вогневої потужності на власній території, включаючи бойові вертольоти і важку термобаричну ракетну установку ТОС-1А, аби зупинити «прорив кордону».
«Російське командування зараз стоїть перед гострою дилемою: чи посилювати оборону в прикордонних регіонах Росії, чи зміцнювати свої позиції в окупованій Україні», - вказують експерти.
Нагадаємо, вранці 22 травня у Грайворонському районі Бєлгородської області пролунали вибухи, після чого місцева влада повідомила про проникання ДРГ на територію РФ. Через деякий час у легіоні "Свобода Росії" та у Російському добровольчому корпусі заявили, що військові цих формувань "повністю звільнили" Козинку та вже увійшли у Грайворон. Як наслідок, місцева влада запровадила в регіоні "режим контртерористичної операції". Його вже скасували.
Згодом представник ГУР МО Андрій Юсов розповів, що під час операції російських повстанців у Бєлгородській області була зібрана інформація, яка є важливою для української воєнної розвідки.