UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін заграє із MAGA-республіканцями і "втомленими від війни" на Заході – CNN

Але ті, хто хочуть негайного припинення російсько-української війни, не замислюються над ціною потенційної перемоги РФ.

Дипломатія завжди була військовим інструментом для Кремля. У 2015 році Росія вела переговори з Україною, поки її війська і проксі штурмували Дебальцеве. Однак РФ вважає переговори вартими продовження, якщо вони дозволяють їй отримати бажаний результат невійськовим шляхом або паузу в бойових діях, пише аналітик CNN Нік Волш.

На його думку, є щонайменше дві причини для того, щоб Москва знову почала говорити про перемир’я на тлі припинення смуги невдач на фронті.

По-перше, Україна та союзники збирають мирний саміт у Швейцарії в червні, на який Росія запрошення не отримала. По-друге, Україна сподівається на участь Китаю - найпотужнішого союзника Росії. Тож заяви Путіна можуть бути спробою переконати Пекін не брати участі в саміті.

"По-третє, і це найважливіше, Путін намагається непрозоро натякнути - можливо, популістам у Європі або республіканцям MAGA у США - що існує проста угода, в рамках якої фронт, на якому ситуація для України поки складається не найкращим чином, може раптово заморозитися.

Матеріал Reuters дозволяє тим на Заході, хто хоче бачити кінець війни, повірити в те, що Кремль може зупинити війну в її нинішньому вигляді негайно. Він може здатися новим і цікавим для ключових західних фігур, зокрема, Дональда Трампа.

Путін - прагматик. Зараз він бачить момент електоральної слабкості в США та європейських державах, який він зустрів натяком на те, що, можливо, настав час для дипломатії.

Можливо, він отримає певну підтримку серед тих, хто відчайдушно сподівається, що війна в Україні просто закінчиться, і не замислюється над екзистенційною загрозою, яку переможна і гіпермілітаризована Москва становить для східних членів НАТО", - зауважує він.

Читайте також: Російський посол висунув ультиматум Вашингтону і пригрозив, що Україна втратить більше територій

Президент Володимир Зеленський і очільник МЗС України Дмитро Кулеба пов’язали несподівані кремлівські інсайди західним медіа із бажанням росії зірвати саміт у Швейцарії. Про такі плани Москви українська влада повідомляла вже неодноразово. На думку Зеленського, кремлівського лідера лякає перспектива результативності саміту.