UA / RU
Підтримати ZN.ua

Словаччина припиняє військову допомогу Києву

Братислава, однак, зберігає гуманітарну підтриму. Проте уряд виступає проти санкцій проти РФ та постачання зброї.    

Новий прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що його трипартійний коаліційний уряд припиняє військову допомогу Україні, виконуючи одну зі своїх центральних передвиборчих обіцянок, передає The Guardian.

Фіцо заявив депутатам у четвер перед тим, як поїхати на саміт лідерів ЄС у Брюссель, що Словаччина «більше не постачатиме зброю Україні», але продовжуватиме надсилати гуманітарну допомогу охоплені війною країні. Таким чином прем'єр, якого вже називають проросійським, намагається перетворити ЄС «з постачальника зброї на миротворця».

Читайте також: Президентка Словаччини «забракувала» склад кабінету міністрів проросійського політика Фіцо

Він також сказав, що «не буде голосувати за жодні санкції проти Росії, якщо ми не побачимо аналіз їхнього впливу на Словаччину». Якщо будуть такі санкції, які завдадуть нам шкоди, як більшість санкцій, я не бачу причин їх підтримувати».

Країна раніше була рішучою прихильницею Києва після вторгнення Росії в лютому минулого року, передаючи боєприпаси та зброю своєму флоту винищувачів МіГ-29 радянських часів і відкриваючи свої кордони для біженців, які тікають від війни.

Читайте також: "Країни НАТО продовжуватимуть підтримку України" – Столтенберг про припинення допомоги з боку Словаччини

Попередній тимчасовий уряд призупинив військову допомогу на початку цього місяця після того, як партія Фіцо Smer-SD перемогла на виборах 30 вересня, пообіцявши припинити подальші поставки, виступати проти санкцій проти Москви та блокувати потенційне членство України в НАТО.

Читайте також: Прем’єр-міністр Чехії вважає припинення військової підтримки України з боку Словаччини "невдалою ідеєю"

Фіцо, який був змушений піти у відставку в 2018 році на тлі масових протестів після вбивства журналіста-розслідувача та його нареченої, у середу офіційно склав присягу як прем’єр-міністр Словаччини, що стало його четвертим перебуванням на посаді.

Аналітики очікують, що країна наблизиться до політики Угорщини , чиїм лідером Віктором Орбаном Фіцо захоплюється (так він принаймні сказав). Хоча багато хто сумнівається, наскільки точно він дотримуватиметься своєї передвиборчої риторики.