Правоохоронні органи викрили протиправну діяльність організованої групи, учасники якої за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення дозволяли користувачам анонімно дзвонити з-за кордону в Україну, у тому числі з території РФ. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.
Як виявили правоохоронці під час слідства, організаторкою самої схеми виявилася 26-річна киянка. Вона разом зі спільниками, використовуючи PROXY та виділені віртуальні сервери (VPS), новітні технології ІР-телефонії та спеціалізоване програмне забезпечення, налаштувала маршрутизацію міжнародних дзвінків та голосового трафіку, обходячи центри комутації вітчизняних операторів.
Так вони забезпечували з’єднання абонентів різних держав, в тому числі й РФ з абонентами в Україні. Маскували джерело генерації телефонних з’єднань на територію України та, як наслідок, створювали в умовах воєнного стану неконтрольовані українськими операторами канали зв’язку.
Для оренди серверів та номерного ресурсу українських операторів учасники організованої групи використовували підставних осіб з числа соціально незахищених верств населення. Чотирьом учасникам правоохоронці повідомили про підозру у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж (ч. 3 ст. 28 ч. 5 ст. 361 КК України).
Нагадуємо, Служби безпеки Україна запобігла передачі до РФ оборонної інформації однієї з обласних військово-цивільних адміністрацій України. Можливість витоку існувала через систему електронного документообігу. Київська ІТ-компанія, яка встановлювала програмне забезпечення в держустанові, надала право доступу до баз своїм колегам з тимчасово окупованої частини регіону.