Речник Держдепу США Меттью Міллер заявив, що Штати "чітко визначили позицію щодо підходу Росії до прав людини", коментуючи намагання країни-агресора повернутися до складу Ради ООН. Під час останнього брифінгу він констатував, що РФ продовжує здійснювати воєнні злочини та злочини проти людяності в Україні.
"Ми чітко дали зрозуміти, що має бути відповідальність за ті злочини, які вони скоїли, і тому, звичайно, я вважаю, що представництво в органі, який займається правами людини, не узгоджується з їхніми діями в Україні", – сказав Міллер.
Слід наголосити, що, за даними видання CNN, Росія у позиційному листі назвала Раду з прав людини "ключовим органом у системі ООН". А на сайті організації країна-агресор вказана як кандидат на вибори членів Ради з прав людини на 2024-2026 роки, які повинні відбутися 10 жовтня.
Ба більше, РФ продовжує вести "агресивну кампанію" і в цій організації, про що розповіли деякі дипломати. За їх словами, Москва пропонує малим країнам зерно та зброю в обмін на їхні голоси, чим насправді може домогтися свого повернення до складу Ради. Нагадаємо, Генасамблея призупинила членство Росії в ній 7 квітня 2022-го.
Чи може країна-агресор, що порушує безліч норм міжнародного права, не просто бути членом ООН, а ще й сидіти в її органі — Раді безпеки, на який покладено відповідальність за підтримку міжнародного миру та безпеки? Запитання риторичне. Але коли є незаперечні докази того, що Російська Федерація потрапила в ООН та її Радбез абсолютно незаконно, потрібно діяти. Що це за докази, як позбавити РФ членства в ООН, і навіщо це Україні? Читайте у статті Максима Баришнікова та Володимира Єльченка "Найбільша геополітична афера ХХ століття: чому перебування Росії в ООН безпідставне".