У травні президент України Володимир Зеленський підписав закон №10379, який передбачає штрафи за порушення призовниками, військовозобов’язаними та резервістами правил військового обліку. Так, за порушення правил військового обліку передбачений штраф від 3,4 тис. грн до 5,1 тис. грн. За повторне порушення або в особливий період штрафуватимуть від 17 тис. грн до 25,5 тис. грн.
Адвокатка Марина Бекало пояснила, як буде відбуватися арешт майна порушників та у яких випадках це можливо.
Вона зазначила, що згідно до ст. 48 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець в першу чергу звертає стягнення на кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах.
Отже, першим буде накладання арешту на банківські рахунки (будь-які, розрахункові, депозитні тощо), які належать боржнику.
Якщо вартість боргу не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (на сьогодні це 160 000 грн.), звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється.
Чи можуть арештувати майно дружини боржника
Якщо нерухоме/рухоме майно належить дружині боржника (вона є 100% власник), то звернення стягнення на таке майно не буде реалізовано. Це стосується і банківських рахунків дружини боржника. Арешти накладаються виключно на майно, майнові та грошові цінності, які належать боржнику.
Якщо майно належить боржнику у частковій власності, то накладається арешт тільки на частку, яка належить боржник.
18 травня вступив в силу закон №10449 про мобілізацію. Серед змін, які він передбачає, вилучення в українців автомобілів на потреби ЗСУ. Нагадаємо, у кого та за яких умов можуть забрати машину.