UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порівняв з «Будапештом». Глава Мюнхенської конференції з безпеки скептично відреагував на гарантії G7 для України

Крістоф Гойсґен – назвав гарантії «другим тестом»

Німецький дипломат та глава Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Гойсґен заявив, що скептично ставиться до гарантій країн G7 Україні, про які вони оголосили на другий день саміту НАТО у Вільнюсі. Гойсґен порівняв їхні гарантії з Будапештським меморандумом.

«Коли я чую «гарантії безпеки», вибачте, але я дуже скептично ставлюся до цього. Ви пам'ятаєте, що в 1994 році був Будапештський меморандум, в якому Росія і західні держави гарантували Україні, що якщо вона відмовиться від своєї ядерної зброї, то отримає гарантії щодо своєї безпеки, свого національного суверенітету, територіальної цілісності. І подивіться, що сталося. І це, як ви знаєте, також зробили союзники по НАТО. Отже, гарантії [G7] – це лише другий тест, щоб не думати, що вони не пройшли перший», – сказав Гойсґен у коментарі Bloomberg. 

Читайте також: Сунак: Гарантії безпеки не замінять для України членства в НАТО

Дипломат зазначив, що підтримка українського народу союзниками залишається дуже сильною, але зробленого на саміті у Вільнюсі «просто недостатньо» й «підтримка України потребує набагато більшого». Він вважає, що надання озброєння має відбуватися швидше, щоб український наступ був успішним і «тоді Путін сяде за стіл переговорів». 

Нагадаємо, що 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 оголосили про Спільну декларацію, яка є рамковим загальним документом та передбачає укладення «системи двосторонніх безпекових угод» між Україною та окремими країнами-гарантами. 

Читайте також: Документ "Великої сімки" стане першим юридичним підтвердженням, що у нас є "парасолька" гарантій — Зеленський

За словами президента Володимира Зеленського, за першу добу до запропонованих країнами G7 гарантій безпеки для України приєднались ще шість країн. 

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пояснив, за яким механізмом працюватимуть гарантії безпеки для України. Київ укладатиме конкретизовані домовленості з кожною з країн, зважаючи на те, що ті зможуть запропонувати.