В Україні триває загальна мобілізація, яка була оголошена через повномасштабне вторгнення РФ. В цей час військовозобов’язані отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Психолог Антон Семенов пояснив, як поводитися дружині чоловіка, якого мобілізують до війська, та як підготуватися самому військовому, пише NV.
Експерт стверджує, що перше і найважливіше — це заздалегідь морально підготуватись до того, що чоловіка можуть мобілізувати. Мобілізація — це нормальний процес у країні, де йде війна. Важливо визначити власне ставлення до цього факту. Негативно — це ваш вибір, який ускладнює можливість спрогнозувати наслідки для вас самих. Тому що саме ставлення до ситуації визначає подальші дії та їхні результати.
Під час великих змін люди самі обирають свою поведінку. Якщо жінка морально готова до того, що чоловік йде захищати державу, то вона також має визначитися, як ставитися до нього. Жаль не дає необхідною підтримки, тому що применшує здатність іншої людини впоратись, ставить її у позицію жертви та, як наслідок, знесилює обох — саму жінку та її чоловіка.
Підтримка ж навпаки — допомагає обом повірити у свої сили та впоратись із труднощами. Краще адаптуватись до змін і допомагати одне одному, ніж зневірюватись та жаліти.
Як дружині реагувати на мобілізацію чоловіка
Психолог вважає, що якщо дружина категорично проти рішення чоловіка вступити до лав Сил оборони, то їй варто згадати про повагу і довіру, які мають бути у кожних стосунках. Слід поважати вибір свого партнера, хоча він й може ускладнити життя всім членам сім'ї. Повага й підтримка є дуже важливими, особливо під час складних змін. Слід пам’ятати, що вибір є так само складним як для чоловіка, так і для дружини.
Як реорганізувати побут, якщо одного з подружжя мобілізують
Психолог радить кожному партнеру прийняти той факт, що тепер він та вона будуть справлятися самі із задачами, які раніше могли розв’язувати спільно. Чоловікові слід заздалегідь передати справи тим, хто лишається у тилу. Тепер вони самі повинні справлятися і за себе, і за нього. Тому що він тепер теж справляється за всіх інших. У кожного свої обов’язки та справи.
Так, тим, хто залишається в тилу, доведеться перебрати на себе багато справ. Тому треба заздалегідь все проговорити, прописати та продумати, щоб не було такого, що людину під час служби відволікають недоречними побутовими питаннями.
Нагадаємо, як триває процес навчання мобілізованих та скільки людей можуть підготувати у ЗСУ.