UA / RU
Підтримати ZN.ua

Понад 60% українців мають принаймні одну близьку людину, яка загинула через війну — опитування

У всіх регіонах України переважна більшість населення мають близьких родичів або друзів, які загинули чи дістали поранення через вторгнення РФ.

В Україні абсолютна більшість громадян (78%) мають близьких родичів чи друзів, які були поранені або загинули через вторгнення РФ, свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Соціологи зазначають, що в середньому такі респонденти мають сім  близьких родичів або друзів, які були поранені або загинули.

КМІС

Переважна більшість українців (64%) мають принаймні одного близького родича чи друга, який дістав поранення  (в середньому мають п'ять поранених близьких людей).  63%  опитаних громадян мають принаймні одного друга чи близького родича, який загинув унаслідок вторгнення РФ (в середньому мають троє загиблих близьких людей).

У всіх областях понад 60% українців мають близьких родичів або друзів, які дістали поранення або загинули через війну. Показник коливається від 70% на сході до 80% на заході.  

КМІС

Упродовж 26 травня-5 червня 2023 року КМІС провів  опитування громадської думки "Омнібус". Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Опитано 2013 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.

Читайте також: Більшість українців вважають, що молодь та військові найбільше сприятимуть розвитку українського суспільства — опитування

В Україні більшість громадян (58%) готові задля перемоги терпіти труднощі через війну кілька років. 11% повідомили, що готові потерпіти  труднощі близько року, 12% – кілька місяців.