UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польща планує змінити перелік товарів, які заборонила імпортувати з України – міністр

У Варшаві також розповіли нові деталі посиленого контролю за транзитом українського продовольства.

Польська влада планує внести зміни в список сільськогосподарських продуктів, які напередодні тимчасово заборонила імпортувати на свою територію з України, заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус у інтерв'ю RMF FM.

За його словами, йдеться, зокрема, про можливе виключення з переліку м’яса, вина та живої худоби, які ввозяться в державу. Телус зазначив, що уряду "доведеться попрацювати" над оновленням списку.

Днем раніше Україна домовилася про відновлення транзиту своєї агропродукції через Польщу в п’ятницю, 21 квітня. Варшава тепер буде контролювати перевезення таких вантажів за допомогою спеціальних трекерів, які почнуть видавати на кордоні.

Міністр сільського господарства Польщі уточнив, що засоби для відстеження будуть встановлювати на вантажі, які везуть автомобілями та залізницею. Водночас, трекери, ймовірно, не стануть розміщувати на всіх вантажівках. 

"Транспортні засоби будуть згруповані. Я не знаю, скільки це буде – 10 чи 20 машин. Це вирішуватиме митна служба", – пояснив Телус.

Крім цього, транспорт з українською аграрною продукцією можуть супроводжувати польські митники.

Читайте також: Румунія посилить контроль транзиту агропродукції з України, але поки не заборонить імпорт

Напередодні тимчасову заборону імпорту деяких продовольчих товарів з України також затвердила Угорщина, пообіцявши не блокувати транзит. Словаччина ухвалила аналогічні заходи, а Болгарія розглядає їх введення. Коментуючи рішення Польщі та Угорщини заборонити ввезення сільськогосподарської продукції з України, Європейська комісія наголосила на неприпустимості односторонніх дій у сфері торгівлі – такі кроки мали узгодити з ЄС.

Ще в лютому ми попереджали, що це лише питання часу, коли відносини України із європейськими сусідами зіпсуються через наш демпінг на ринку зернових. Та наші урядовці до останнього не помічали проблеми й досі не усвідомлюють її політичної ваги. Чому "У ЄС не раді українському зерну, і це не суто ринкове питання", пояснює Юлія Самаєва.