Згідно з результати серпневого опитування "Левада-центру" серед громадян Росії, щонайменше половина з них бажають припинення бойових дій та початку мирних переговорів між Києвом та Москвою. Водночас, більшість населення держави-агресора не хоче йти на "поступки" українській стороні, пише російський проєкт Re: Russia.
За продовження війни виступили лише 38% опитаних, ще 12% не змогли визначитися з відповіддю. Нижчий показник підтримки бойових дій з боку ворога серед його громадян був лише в жовтні 2022 року – після оголошення так званої часткової мобілізації, але потім цифри змінилися.
Головним мотивом для переговорів називали великі втрати людей (52%), на другомі місці – втома від війни (40%). Ті, хто за продовження війни, часто казали, що хочуть "йти до кінця" (32%), значно менше таких, які прагнуть викорінити "націоналістів/фашистів" (16%).
Водночас, близько 75% респондентів з РФ відкидають можливість "поступок" у питаннях дозволу майбутнього членства України в НАТО та виходу загарбників із тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей. 68% також не підтримують повернення Україні зайнятих частин Херсонської та Запорізької областей. Лише 20% учасників опитування готові до таких "поступок" з боку Кремля. Показники майже не змінилися з лютого 2023 року.
Як зазначається, дослідження також продемонструвало низький рівень уваги росіян до новин щодо України на тлі втоми від війни та серпневої відчуженості – лише 48%, що є найнижчим показником за півтора роки. Хоча аналітики припускають, що в сприйнятті громадян держави-агресора війна переросла рамки так званої СВО та "розщепилася на кілька пов'язаних тем".
Аналогічно, мінімальним став показник підтримки дій російської армії на українській території – 70% опитаних висловили підтримку. Серед них 38% впевнено підтримують.
Раніше повідомлялося, що більшість українців не готові до компромісів з агресором задля припинення війни. Так, на територіальні поступки заради припинення війни готові піти менше 5% українців, а поступитися майбутнім членством України в НАТО готові 18%.