18 травня набрав чинності закон №10449 про мобілізацію, який передбачає ряд суттєвих змін. Серед іншого, він зобов’язує військовозобов’язаних осіб оновити свої персональні дані протягом 60 днів.
Фахівці громадської організації «Юридична сотня» пояснили, як оновити дані в Україні та закордоном та хто може цього не робити, пише «Українська правда».
Громадяни України, які перебувають на військовому обліку, протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом мають уточнити адресу проживання, номери телефонів, адреси електронної пошти (за її наявності) та інші персональні дані. Це можна зробити кількома способами.
У разі перебування на території України:
- прибувши самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання,
- або до центру надання адмінпослуг,
- або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).
У разі перебування за кордоном:
- повідомивши на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку,
- або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).
Електронний кабінет реєструвати необов'язково, згідно зі змінами до законодавства, які набули чинності 18 травня, це є правом, а не обов'язком людини.
Звільнені зі служби громадяни чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які мають спеціальні звання, в тому числі у зв'язку з виходом на пенсію, з Міністерства внутрішніх справ України, Національного антикорупційного бюро України, Національної поліції України, Державного бюро розслідувань, органів та підрозділів цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби України, Служби судової охорони, органів прокуратури, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, Бюро економічної безпеки України протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом мають стати на військовий облік військовозобов'язаних у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за своїм місцем проживання.
Кому не потрібно оновлювати дані
Тим, хто не має статусу військовозобов'язаного. Це, наприклад, призовники, а також особи, виключені з військового обліку, приміром, за віком чи станом здоров'я.
Нагадаємо, як діяти особам, які були визнані обмежено придатними та чи треба їм оновлювати дані.