UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після отримання ATACMS Україна зможе завдавати «комбіновані удари» по військах РФ – науковець

Далекобійні ракети дозволяють атакувати стратегічні об’єкти росіян на окупованих територіях.

Після отримання Україною американських далекобійних ракет ATACMS у поєднанні з крилатими ракетами Storm Shadow, які вже є на озброєнні української армії, військові зможуть наносити «комбіновані удари» по армії РФ.

Такі слова провідного наукового співробітника Національного авіаційного університету Валерія Романенка наводить «Суспільне».

Читайте також: Удар по штабу ЧФ Росії у Севастополі: постраждали генерали — Буданов

«Дальність загалом, що в ATACMS, що у Storm Shadow приблизно однакова — 270 км. Але вони балістичні, і можна буде завдавати комбіновані удари. І американці перевірять, чи здатні російські найсучасніші комплекси ППО С-400 відбивати атаки ATACMS", — розповів він.

Романенко зауважив, що якщо Україна отримає ще й німецькі ракети Taurus, у яких більша дальність, то цього буде цілком достатньо для ураження ключових стратегічних баз і об'єктів російської армії на тимчасово окупованих територіях.

Читайте також: WSJ: Передача Україні ATACMS може спонукати Німеччину до відправки Taurus

«Навіть у разі отримання сотні ракет ATACMS ми зможемо уразити ключові стратегічні бази й об'єкти на ТОТ», — додав науковець.

Романенко також відзначив ракети Storm Shadow і оцінив їхню роботу, як «досить вдалу».

«Я навіть не очікував такої роботи по такому насиченому ППО району, як Кримський півострів. Більша частина ракет — 60-70%, навіть, якщо зважати на заяви російських чиновників, які «все позбивали», влучає. Якщо порівняти з російськими результатами, коли наше ППО збиває 80-85% російських крилатих ракет, то це видатні результати. Це каже про те, що ми добре освоїли цю систему, і те, що західні системи набагато ефективніші за російські», — підсумував Романенко.

Читайте також: Генерал Тарнавський пояснив, як удар по штабу окупантів у Севастополі допоможе українському контрнаступу

Нагадаємо, за інформацією Financial Times, лідер Сполучених Штатів Америки Джо Байден ухвалив рішення про надання Україні далекобійних ракет ATACMS ще до візиту президента Володимира Зеленського у США цього тижня. Штати мають передати касетну версію цих боєприпасів, а не звичайну, озброєну однією боєголовкою.