UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підстанція біля ЗАЕС зазнала атаки БПЛА – МАГАТЕ

Ремонтні роботи ще тривають.

Одна з підстанцій неподалік від контрольованої Росією Запорізької атомної електростанції у Енергодарі ймовірно зазнала атаки безпілотником.

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії зафіксували звуки вибухів у цьому районі, повідомляє пресслужба організації.

Читайте також: Росіяни на території Запорізької АЕС навчають пілотів FPV-дронів — ЦПД

Зазначається, ситуація з ядерною безпекою залишалася напруженою протягом останнього тижня. Фахівці МАГАТЕ були змушені шукати укриття через присутність безпілотників у зоні, де вони працювали. Інша група чула зенітний вогонь і потужний вибух під час оголошеної повітряної тривоги. Ще одна команда агентства відвідала місце ймовірної атаки безпілотника.

Протягом тижня на території ЗАЕС також фіксували звуки вибухів, зокрема декілька з них неподалік від самого майданчика станції. Водночас, за даними МАГАТЕ, повідомлень про пошкодження самої атомної електростанції не надходило.

Читайте також: Реактори Запорізької АЕС не перезапустять через загрозу ядерній безпеці – МАГАТЕ

Окрім цього, зафіксований ймовірний удар безпілотника по підстанції 35/6 кВ, розташованій приблизно за 300 метрів від ЗАЕС. Ця підстанція постачає електроенергію для об'єктів, не пов'язаних із безпековими системами станції, зокрема насосну станцію мережевої води, водогосподарську станцію та зовнішні склади.

Відвідавши постраждалий об'єкт на наступний день після ймовірного нападу, команда МАГАТЕ помітила "певний вплив" на один із двох трансформаторів підстанції. На території також знайшли залишки акумуляторів і металеві частини ймовірного безпілотника. На станції заявили, що ремонтні роботи все ще тривають.

Читайте також: Росіяни, ймовірно, уночі намагалися зімітувати удар по Хмельницькій АЕС — "Енергоатом"

Нагадаємо, 11 серпня росіяни підпалили градирню Запорізької АЕС. В "Енергоатомі" заявляли, що окупанти зробили це свідомо.

А 2 вересня через російські обстріли пошкодження отримала одна з двох зовнішніх повітряних ліній, через яку Запорізька АЕС отримує живлення від української енергосистеми для забезпечення власних потреб.