UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Перший удар може бути найважчим": навколо Запоріжжя будують фортифікації ‒ The Economist

Частину сил, які росіяни планували залучити для наступу на Запоріжжя, перекинули в Курську область.

Українська розвідка попереджає про ймовірну підготовку Росією масштабного наступу на місто Запоріжжя, розташоване приблизно за 30 кілометрів від лінії фронту. Навколо обласного центру будують кільцеві укріплення, зокрема мінні поля, інженерні загородження, бетонні та металеві споруди. Роботи проводяться систематично, що контрастує із більш хаотичною ситуацією в сусідній Донецькій області, де тривають інтенсивні бої.

Хоча точні терміни таких планів росіян невідомі, стратегічна важливість міста, яке є одним із ключових промислових центрів України, не викликає сумнівів, пише The Economist.

Читайте також: У Нацгвардії розповіли, яку тактику використовує армія РФ під час штурмів на запорізькому напрямку

Орієнтовна карта бойових дій станом на 23 листопада о 22:53 / DeepStateMAP

Серед військовослужбовців думки щодо неминучості російської атаки розділяються. Командир 3-ї бригади оперативного призначення Нацгвардії "Спартан" полковник Олексій Хільченко вважає, що Росія наразі зосереджена на інших напрямках. За його словами, спочатку для наступу окупанти планували залучити дві дивізії чисельністю 20-30 тисяч військовослужбовців, але близько половини з них перекинули у Курську область для протидії українським операціям.

Командир батальйону 118-ї бригади, відомий під позивним "Лемберг", підтвердив ці оцінки. Він зазначив, що, хоча російські війська ще не готові до наступу, перший удар, коли він станеться, може бути найважчим.

Читайте також: У ЗСУ розповіли, скільки кілометрів російській армії залишилося до Покровська

Незважаючи на зусилля з укріплення оборони, Україна стикається з серйозними кадровими проблемами. Мобілізація виявилася недостатньо ефективною: вдалося залучити лише близько двох третин від запланованої кількості новобранців, пише видання. Крім того, якість новоприбулих солдатів викликає занепокоєння.

Один із високопосадовців висловив стурбованість, що без належної ротації та поповнення кадрового складу ситуація може стати критичною вже до весни. Погіршення морального духу на передовій є ще однією загрозою.

Читайте також: Росіяни планують розгорнути наступ у Сумській області – у Генштабі ЗСУ кажуть, коли це станеться

Зокрема серед українських бійців зростає песимізм. Деякі солдати, які раніше демонстрували незламну рішучість, починають сумніватися у тривалості війни та можливостях досягти перемоги. Офіцер із позивним "Чечен", який займається підготовкою новобранців, заявив, що він залишається налаштованим боротися до кінця, але визнає, що така рішучість зберігається лише у меншості.

"Віддача територій не гарантує миру", ‒ підкреслив він. Водночас офіцер зазначив, що кількість тих, хто поділяє його переконання, зменшується: нині, за його оцінками, співвідношення таких військових становить лише 30 на 70.

Читайте також: РФ виробляє за три місяці стільки боєприпасів та зброї, скільки всі країни ЄС за рік — Пісторіус

Нагадаємо, в середині листопада керівник Центру протидії дезінформації Олександр Коваленко повідомив, що російські війська не мають достатніх сил для повномасштабного наступу на Запоріжжя, однак загарбники готуються до штурмів біля декількох населених пунктів в області.