UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перші пілоти з України прибули в США для навчання управлінню F-16 – ЗМІ

Наразі йдеться про симулятори цих винищувачів, кількість пілотів невелика, але це перше такого роду відрядження.

Двоє українських пілотів наразі перебувають у Сполучених Штатах і навчаються управлінню на симуляторах, що крім іншого, передбачають відпрацювання навиків управління винищувачами F-16. Незабаром до них можуть приєднатися інші їхні колеги-пілоти, повідомляє американський канал NBC з посиланням на двох чиновників Конгресу. Вони також додали, що влада США схвалила візит до США ще 10 українських пілотів вже цього місяця.

Прибуття перших двох пілотів знаменує собою перший такого роду випадок. Офіційні особи сказали, що ці зусилля мають подвійну мету: покращити навички льотчиків і оцінити, скільки часу може зайняти відповідна програма навчання.

«Програма спрямована на оцінку їхніх здібностей як пілотів, щоб ми могли краще порадити їм, як використовувати можливості, які вони мають і які ми їм надали», — сказав представник адміністрації. 

"Не навчальна програма"

Двоє чиновників адміністрації підкреслили, що це не навчальна програма, і сказали, що українці не будуть керувати літаками під час перебування в США.  

Пілоти використовуватимуть симулятор, який може імітувати польоти на різних типах літаків

Офіційний представник Колін Каль заявив комітету Палати представників у справах збройних сил, що США не ухвалювали рішення про надання F-16 і не мали союзників і партнерів США.  

Але він також сказав, що США «не розпочали навчання на F-16» і що терміни поставки F-16 «по суті такі самі», як і графік навчання, приблизно 18 місяців.  

«Тож ви фактично не заощадите собі час, розпочавши навчання на ранній стадії...», — сказав Каль, який є заступником міністра оборони з питань політики. «І оскільки ми не прийняли рішення надати F-16, а також наші союзники та партнери, немає сенсу починати навчати на системі, яку вони, можливо, ніколи не отримають». 

Інші офіційні особи з питань оборони США заявили, що навчання може бути скорочено до шести-дев'яти місяців.  

«Ознайомлювальний захід — це, по суті, обговорення між персоналом ВПС і спостереження за тим, як працюють ВПС США. Цей захід дозволяє нам краще допомогти українським пілотам стати ефективнішими пілотами та краще порадити їм, як розвивати власні здібності». 

Представник оборонного відомства додав, що немає найближчих планів щодо збільшення кількості пілотів, крім двох, які зараз перебувають у Тусоні, але сказав, що «ми не закриваємо двері для майбутніх можливостей».