Сполучені Штати Америки у понеділок, 2 грудня, оголосили про виділення нового пакету військової допомоги Україні на 725 мільйонів доларів. У новому пакету Збройні сили України отримають ракети класу “земля-повітря” для ЗРК NASAMS та переносного зенітно-ракетного комплексу Stinger, повідомило Міністерство оборони США.
Крім того, у переліку є таке озброєння:
- 155-мм та 105-мм артилерійські боєприпаси;
- безпілотні літальні апарати (БПЛА);
- протипіхотні міни;
- ракети для протитанкових комплексів TOW;
- протитанкові комплекси Javelin та AT-4;
- стрілецька зброя та боєприпаси;
- обладнання та боєприпаси для підривних робіт;
- обладнання для захисту критичної національної інфраструктури;
- запасні частини, допоміжне обладнання, послуги, навчання і транспортування.
Це озброєння надають зі складів армії США за програмою президентських повноважень.
У Пентагоні також повідомили, що міністр оборони США Ллойд Остінсьогодні мав телефонну розмову з міністром оборони України Рустемом Умеровим, під час якої обговорити динаміку бойових дій на фронті і допомогу США Україні у сфері безпеки. Також Остін засудив нещодавні удари по цивільній інфраструктурі України, а також використання балістичної ракети середньої дальності. За його словами, це знаменує собою чергову ескалацію війни Росії проти України.
“Держсекретар Остін надав міністру Умерову оновлену інформацію щодо подальшого збільшення американської допомоги Україні у сфері безпеки, спрямованої на надання їй можливостей, необхідних для захисту від російської агресії”, – йдеться у повідомленні Міноборони США.
Адміністрація чинного президента Сполучених Штатів Джо Байдена, ймовірно, не встигне до кінця терміну своїх повноважень у січні 2025 року передати Україні всю військову допомогу, гроші на яку затвердив Конгрес. Частина невикористаних ресурсів може перейти до нової команди, очолюваної Дональдом Трампом.
Крім того, Джо Байден планує звернутися до Конгресу із запитом про виділення додаткового фінансування для допомоги Україні в розмірі $24 мільярди. Кошти спрямують на посилення військової підтримки Києва та поповнення запасів США, які скоротилися після передачі Україні частини озброєнь.