UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парламентська Асамблея НАТО збирається надати Україні статус кандидата на вступ до Альянсу

ПА НАТО є консультативною організацією Альянсу

Парламентська Асамблея НАТО може надати Україні, Боснії і Герцеговині та Грузії статус кандидатів на вступ до Альянсу. Це новий статус для країни в Асамблеї, який погодився створити Постійний комітет в межах комплексної реформи партнерства, яку ухвалили на засіданні 23 і 24 березня в Таллінні (Естонія).

«Постійний комітет погодився створити новий статус в ПА НАТО для країн, які прагнуть вступити до Альянсу, і офіційно визначити Україну, а також Боснію і Герцеговину та Грузію як кандидатів на вступ до НАТО. У двох інших важливих рішеннях Постійний комітет вирішив підвищити статус Косово в Асамблеї з парламентського спостерігача до асоційованого члена, а також надати асоційоване членство парламенту Мальти», – йдеться у повідомленні на сайті ПА НАТО.

Читайте також: Я не була впевнена, чи залишиться Трамп у НАТО — експрем’єрка Британії Тереза Мей

Ці зміни в партнерстві мають бути ратифіковані повним складом Асамблеї на весняній сесії 2024 року у Болгарії, наприкінці травня.

Читайте також: У війні настав вирішальний етап, а російські війська все ще не розуміють, за що воюють — адмірал НАТО

Нагадаємо, на пресконференції у грудні 2023 року президент України Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання про ймовірний вступ до НАТО, заявив що для України «це найпотужніший варіант, проте нас не запрошують в Альянс. Усі ці «сигнали» – маячня».

Посол Джуліанна Сміт, постійний представник США при НАТО заявила, що Україна може розраховувати на ювілейному саміті Альянсу у Вашингтоні у липні 2024 року (присвяченому 75-річчю Організації) на те, що «члени Альянсу будуть дуже зацікавлені» у тому, «щоб Альянс продовжував підтримувати Україну в її боротьбі за витіснення Росії зі своєї території, а також для зміцнення відносин України з Альянсом». У січні прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив, що саміт НАТО у Вільнюсі зробив для України замало, а тому у питанні вступу нашої держави від Альянсу потрібні «більш рішучі дії», зокрема й під час наступної зустрічі у Вашингтоні.