UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парламентська Асамблея НАТО закликала підтвердити на саміті у липні, що «Україна стане членом Альянсу»

Також у ПА НАТО говорять про «необхідність твердих майбутніх гарантій безпеки для України до набуття нею членства в НАТО»

22 травня Парламентська Асамблея НАТО, яка визнала злочини Росії проти України геноцидом, закликала підтвердити на липневому саміті Альянсу, що «законне місце країни – в НАТО і що Україна стане членом Альянсу». Відповідне звернення міститься у декларації Парламентської асамблеї НАТО, що об’єднала 31 країну-члена Альянсу.

Асамблея пообіцяла зберегти «непохитну» підтримку України і закликала лідерів Альянсу прискорити поставки винищувачів та іншої військової техніки, необхідної Києву в його боротьбі проти російської агресії. 

«Війна Росії має на меті знищити демократію в Україні і тим самим підірвати цінності, які є фундаментальними для НАТО і всього демократичного, цивілізованого і мирного світу», – йдеться в декларації. – «У відповідь, саміт НАТО, запланований на 11-12 липня у Вільнюсі, повинен «збільшити і прискорити політичну, військову, розвідувальну, фінансову, тренувальну та гуманітарну підтримку, а також зберегти цю підтримку доти, поки Україна не переможе і не відновить у повному обсязі свою територіальну цілісність».

Читайте також: Україна не зможе вступити до НАТО в «осяжному майбутньому» – Шольц

Також у декларації зазначено, що уряди і парламенти країн-членів Альянсу повинні «домовитися про наступні важливі кроки на шляху до членства України в НАТО» і підкреслити «необхідність твердих майбутніх гарантій безпеки для України до набуття нею членства в НАТО». 

«Ми будемо продовжувати підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Сьогодні, чинячи мужній опір російській агресії, Україна захищає нашу спільну безпеку, наші цінності і міжнародний порядок, заснований на правилах. На карту поставлено майбутнє цього міжнародного порядку», – заявила президент ПА НАТО Жоель Гарріо-Майлам. 

Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане запевнив Асамблею, що лідери Альянсу під час зустрічі у Вільнюсі надішлють «потужний сигнал» про подальшу підтримку України.  

Читайте також: Росія втратила в Україні стільки ж військових, скільки разом налічують армії 16 країн НАТО — Global Firepower

Нагадаємо, що Україна подала заявку на вступ до НАТО за прискореною процедурою у вересні минулого року. Київ наполягає на тому, щоб на саміті Альянсу в Литві (11-12 липня) організація зробила конкретний публічний жест щодо наближення України до членства. Низка східноєвропейських країн-членів НАТО хочуть, щоб Україна отримала у Вільнюсі значний сигнал і побудувала більш тісні зв'язки з Альянсом.

Чи відповість Північноатлантичний альянс Україні згодою? Читайте у статті Володимира Кравченка «Чи буде Україна в НАТО: все залежить від трьох речей» на ZN.UA.