Учора президент Володимир Зеленський змінив командувача Медичних сил ЗСУ. Замість Тетяни Остащенко цю посаду обійняв начальник Національного військово-медичного клінічного центру "Головний військовий клінічний госпіталь" у Києві генерал-майор Анатолій Казмірчук. Після цього Остащенко "вийшла" з коментарем на сторінку Медсил в Facebook, аби нагадати, чого за час її каденції вдалося досягти.
"24 лютого 2022 року ми всі знали, що нашим головним завданням було і є людське життя. Страху поміж вас не було навіть у найпохмуріші дні, - йдеться у дописі Остащенко. - Ми організували медичне забезпечення навіть в оточенні ворога чи на його підступах до столиці та по всій території України".
Після початку повномасштабного вторгнення Медичними силами під керівництвом Остащенко було:
- створено єдиний медичний простір, удосконалено систему лікувально-евакуаційних заходів;
- розширено мережу військово-лікарських комісій;
- налагоджено взаємодію із міжнародними союзниками;
- затверджено Концепцію розвитку реабілітації у ЗСУ;
- створено сержантський корпус для належної комунікації ланки тактичної медицини у військовій вертикалі;
- також продовжується робота щодо цифровізації військово-медичних закладів охорони здоровʼя.
Нагадаємо, міністр оборони Рустем Умєров, коментуючи звільнення командувачки Медичних сил Тетяни Остащенко, заявив, що "причини такого кроку очевидні для всіх, хто б'ється в лавах ЗСУ". Він додав, що слід нарешті вирішити проблеми медичного забезпечення захисників.
Медичні сили під керівництвом Остащенко неодноразово критикували. Робили це й бойові медики на фронті, і політики. Приміром, у серпні у "Голосі" заявили, що Медсили не закупили для ЗСУ жодної тактичної аптечки й не створили критерії та вимоги для оцінювання їх якості. Ще один скандал стосування закупівлі неякісних турнікетів для захисників.