UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОП з'ясовує ситуацію з підписами Іраку та Йорданії, які зникли з комюніке Саміту миру

На думку Бевза, неприєднання до декларації деяких держав можна пояснити тиском Росії, який вона чинила на багатьох учасників зустічі. 

Радник голови ОП Олександр Бевз розповів, що зараз Банкова перевіряє історію з підписами Іраку та Йорданії, які зникли з підсумкового документа Саміту миру. Україна звернулася до Швейцарії, аби уточнити перелік підписантів. Під час інтерв'ю виданню "Радіо Свобода" він наголосив, що комюніке залишається відкритим для приєднання інших країн, кількість яких буде зростати. Принаймні на це сподіваються у Києві. 

"Я особисто був присутній під час оголошення результатів щодо приєднання до комюніке, і ці країни були зазначені на фінальному табло в залі, де проводилася пленарна сесія. Тому ми не поспішаємо з будь-якими висновками щодо того, які країни від’єдналися чи приєдналися", — заявив Бевз.

Він підтвердив, що на зустрічі були країни, які одразу заявили, що не готові долучитися до підписання комюніке, незалежно від його змісту. Можливо, вони доєднаються до нього пізніше. 

"Напевно це пов’язано зі специфікою певних політичних процесів всередині цих країн. Деякі країни прямо зазнавали тиску, і про це неодноразово говорив президент, як щодо участі в саміті, так і щодо приєднання до якогось фінального документа", — зауважив радник.

Читайте також: Взаємодія між Києвом та Москвою: в Індії пояснили, чому не підписали підсумкове комюніке Саміту миру

Нагадаємо, низка країн відмовились підписувати документ за підсумками Саміту миру. Йдеться про Саудівську Аравію, Таїланд, Індію, Мексику, ПАР, Бразилію, Вірменію та ОАЕ. Згодом з комюніке зникли підписи також Іраку та Йорданії.