Встановлений російськими окупантами так званий генеральний директор тимчасово захопленої Запорізької атомної електростанції Юрій Чернічук вмовляє фахівців, які раніше відмовилися від фейкового контракту з "Росатомом", повернутися до роботи та запустити четвертий енергоблок, повідомляє НАЕК "Енергоатом" у Telegram.
Як зазначається, персонал АЕС категорично відмовляється виконувати наказ, який прямо порушує ліцензію на експлуатацію об’єкта, видану Державною інспекцією ядерного регулювання України.
За даними "Енергоатому", через постійний фізичний і психологічний тиск росіян за останній тиждень близько 30-ти ліцензованих працівників ЗАЕС залишили місто Енергодар та змогли виїхати на підконтрольну нашій державі територію.
"Нині ж оперативний персонал, який завезли з РФ, є абсолютно некомпетентним та не має відповідного досвіду. Чернічук намагається вийти зі становища, що склалося, та долучити до роботи станції тих українських працівників, які ще раніше відмовились підписати фейкові контракти з Росатомом і яким було заблоковано доступ на станцію", – йдеться в повідомленні.
У українській енергогенеруючій компанії вважають, що наші відповідальні фахівці усвідомлюють: через подібні порушення правил експлуатації станції вони втратять персональні ліцензії після звільнення об’єкта від військ агресора.
"Закликаємо українських атомників і надалі не виконувати злочинних наказів окупаційного керівництва станції! Пам’ятайте, що рішення нелегітимних керівників можуть призвести до порушення норм ядерної та радіаційної безпеки станції!" – наголосили в "Енергоатомі".
Раніше повідомлялося, що ворог продовжує ігнорувати вимоги регуляторів безпеки привести п’ятий енергоблок Запорізької атомної електростанції у стан "холодного зупину". Постачання води, необхідної для охолодження, стає все більш проблематичним після руйнування греблі Каховської ГЕС. У "Енергоатомі" попереджали, що відмова окупантів переводити енергоблок №5 Запорізької АЕС у стан "холодного зупину" може стати причиною аварії з "масштабним" викидом радіації.
Йод чи йодид калію? До сорока років чи після? Їхати бігом чи залишатися? А якщо їхати, то як далеко? Микола Гаврись розвіює "ядерні" страхи українців у тексті "Ситуація на Запорізькій АЕС: можливі варіанти розвитку".